Через Львівщину будуватимуть європейський автобан Лісабон – Шанхай

48457 3
Автобан А4 – найдовша польська магістраль та частина міжнародного транспортного шляху Е40 «Лісабон – Шанхай». Ця траса вже «вперлася» у кордон України і дійшла до пункту пропуску «Корчова – Краківець». Під час Економічного форуму обговорили, чому важливо якнайшвидше будувати продовження цієї дороги на Львівщині та що це дасть регіону.
фото: Inspired

фото: Inspired

«Львівщина займає унікальне географічне розташування. Шість важливих міжнародних переходів, які йдуть в Україну, пролягають саме через Львівську область. Логічно, що цей регіон чекають великі інвестиції в розвиток інфраструктури», – зазначив під час панелі «На перетині Європи і Азії» (у рамках XVI Міжнародного економічного форуму) Ростислав Кісіль, президент поштово-логістичної групи Meest Group.

Читайте також: За 4-5 років в Україні обіцяють відремонтувати всі дороги

Зокрема, він наголосив, що одним із найпріоритетніших завдань для України зараз є продовження міжнародного автобану E40: «Ця магістраль проходить через головні міста Центральної Європи, саме уздовж неї найбільше побудовано та найактивніше розвиваються виробництва. Ця дорога вже «вперлася» у кордон України і дійшла до Краківця (йдеться про польську магістраль А4, – ред.) Ще до Євро-2012 були розмови, що побудують дорогу Краківець – Львів – і далі на Броди».

Додамо, траса A4 – найдовша польська автомагістраль, розташована в південній частині країни і є польською ділянкою міжнародного автошляху E40. На території Польщі розпочинається в Єндриховіцах, проходить через Легницю, Вроцлав, Ополе, Глівіце, Катовіце, Краків, Тарнув, Ряшів і закінчується у пункті пропуску «Корчова – Краківець» на кордоні з Україною.

Читайте також: Для будівництва платної дороги Львів-Краковець проведуть новий конкурс

Уже в 2015 році фактична інтенсивність руху на деяких ділянках цієї дороги перевищила прогнозовані показники на 2030 рік. Зокрема, на платному відрізку дороги А4 Вроцлав – Сосніца інтенсивність руху досягла 74 тисячі проїздів на добу і була значно більшою, ніж очікували.

Читайте також: Через Львівщину прокладуть «Шовковий шлях» до Китаю: що це дасть

Міністр інфраструктури Володимир Омелян додав: «У нас є купа доріг, коли з європейського боку йде чотирисмуговий автобан, а з боку України він переходить у ніщо. Це дискомфорт як для українців, так і для європейців. Ми хочемо спільно звернутися до Єврокомісії, отримати необхідні кошти (і з українського бюджету також), щоб завершити цю мережу в Україні, щоб вона не вела в нікуди. Окрім того, проведемо зустрічі з представниками «автодорів» Польщі, Словаччини, Румунії, щоб відпрацювати політику розбудови автомобільних та прикордонних переходів».

За словами Ростислава Кісіля, магістраль А4 має «переходити» у кільцеву дорогу на Львівщині: «Передбачено створити логістичний центр на 50 гектарах землі. Я знаю, що на цей центр вже є інвестори. І вони чекають. Це буде продовження головного магістрального шляху. Це замкне кільце навколо Львова (із півночі) розв’яже інфраструктуру, адже зараз пропускна здатність доріг є дуже обмеженою».

Ростислав Кісіль додав, що розбудова інфраструктурних артерій Львівщини дасть поштовх для розвитку бізнесу, індустріальних парків, побудови виробництв, збільшення податкових надходжень тощо. «Нам потрібно запустити сюди європейські магістралі, дозволити реформувати інфраструктурні об’єкти та отримувати з цього правильні дивіденди», – підсумував він.

Tvoemisto.tv очікує відповіді на запити від Міністерства інфраструктури України та Львівської обласної державної адміністрації щодо деталей, маршруту та перспектив розбудови магістралі А4 на Львівщині.

Нагадаємо, у березні представники країн Європи підписали декларацію про будівництво спільної дороги Via Carpatia («Карпатський шлях»). У майбутньому нова траса з'єднає північ та південь Європи. Проект передбачає також відгалуження магістралі до України, зокрема і до Львова. 

Підготувала Юлія Сабадишина


Читайте також:
23 Червня, 2017 10:01
григорий 30 лет пытаются найти концессионеров на дорогу Львов-Краковец.
30 лет распугивали потенциальных инвесторов дикими условиями и требованием "откатов"
30 лет не в состоянии построить 80 км.
30 лет пустопорожней болтовни
О чём Вы говорите господин Омелян ? Вы квотный министр, ни уха ни рыла не смыслящий в транспортном деле !
Ваше главное "достижение" новый шелковый путь через два моря, который лопнул как красиво надутий вами пузырь. Даже паравозик вернуть назад не в состоянии.
18 Листопада, 2016 22:31
Петро 25 років будують, внуки побачать може!!!
10 Листопада, 2016 17:50
Питро Вже 18 років її обіцяють збудувати. Ще напевно 50 років будуть обіцяти! Нехай не розказують казочок!
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!