
фото: tvoemisto.tv
Як розповіла Tvoemisto.tv начальник управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко, львівські аптеки є особливими, бо їм вдалося зберегти не лише свої фасади, але й унікальні інтер’єри та аптечне знаряддя. Проте зараз нові власники цих приміщень не завше бачать рентабеність у тому, щоб зберігати їх перше призначення і відкривають там кнайпи, банки,крамниці тощо.
Місто ж, у свою чергу, не має законодавчого права заохочувати нових власників приміщень, які мають архітектурну та історичну цінність, залишати їх первинне призначення. «Мала би бути система прописаних у законодавстві пільг і субсидій. Наприклад звільнення від податку. Зараз на рівні міста ми можемо, хіба, дати комусь грамоту», – каже Лілія Онищенко.
Позитивним прикладом того, як можна зберегти аптеки і навіть облаштувати щось інтерактивне для додаткових фінансових прибутків, які дозволять покрити недешеву орендну плату в управлінні охорони історичного середовища називають «Таємну аптеку».
«Відновлення діючої аптеки відбулося у цьому приміщенні завдяки мережі аптек «D.S.», яка взяла її під свою опіку у 2012-му році. Її відреставрували та відновили. Усі роботи відбувалися у співпраці із містом. А вже через рік там відкрили перший у Львові і навіть в Україні інтерактивний музей фармації, який став цікавим туристичним об’єктом», – розповіла Олена Комарянська, директор Львівського обласного осередку Аптечної професійної асоціації України.
Нагадаємо, 18 квітня, під час дискусії «Охорона пам’яток та оновлення Львова: пошук діалогу», яку організована дискусійна платформа «Твоє місто Львів» у партнерстві з Львівською міською радою за підтримки Європейського фонду за розвиток демократії (European Endowment for Democracу), озвучили 10 пропозицій, як зберегти архітектурні пам’ятки Львова.
Підготувала Наталія Середюк