Чи можуть чоловіки з подвійним громадянством виїхати з України. Роз’яснення

3265 0
В Україні, згідно з чинним законодавством, не допускається подвійне громадянство.

У Державній прикордонній службі України пояснили, чи можуть чоловіки призовного віку, які мають подвійне громадянство, виїхати за кордон. Зазначається, що подвійне громадянство в Україні, згідно з чинним законодавством, не допускається. Відтак, людина, яка має декілька громадянств, зокрема українське, вважається громадянином України. Про це повідомили у пресслужбі ДПСУ.

Читайте також: Чи зможуть жінки виїжджати за кордон з 1 жовтня. Роз’яснення юриста

Тобто норма про обмеження виїзду чоловіків з України під час війни стосується і людей з паспортами декількох країн.

«Отже, використовувати паспорт громадянина іншої країни для перетину державного кордону України на законних підставах мають фізичні особи після видання указу президента про втрату такими особами громадянства України», – зазначають у відомстві.

Підстави втрати та припинення громадянства України визначені у статтях 18 та 19 Закону України «Про громадянство».

Громадянство припиняється в день видання відповідного указу президента України.

Нагадаємо, у Верховній Раді пропонують розширити список категорій чоловіків, яким дозволяється виїзд з України за кордон під час воєнного стану. 

Нагадаємо, що в Україні діє вичерпний довідник, який пояснює випадки, за яких умов чоловіки призовного віку можуть виїхати за кордон. Державна прикордонна служба України також нагадує про обмеження в перетині кордону для окремої категорії громадян. Йдеться про чоловіків віком від 18 до 60 років. Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!