До кінця року Україна отримає від ЄС ще 3 млрд євро допомоги

443 0
Наступного року Україна отримає 18 мільярдів євро від ЄС.
Умовне фото

Умовне фото

Європейський союз до кінця року надасть Україні ще 3 млрд євро макрофінансової допомоги, що становитиме 6 млрд із запланованого пакету у 9 мільярдів євро, який призначений для забезпечення основних функцій державного управління.

Джерело: речниця Єврокомісії з питань економіки й фінансів Верлі Найтц, передає Укрінформ.

«Із 9 мільярдів пакету надзвичайної макрофінансової допомоги ми вже виділили 1 мільярд у серпні поточного року. У жовтні ми виплатили подальші 2 мільярда євро і до кінця року будуть виділені ще 3 мільярди євро. Це означає, що до кінця року ми виплатимо 6 мільярдів із 9 мільярдів євро надзвичайного пакету макрофінансової допомоги для України», – сказала речниця.

Читайте також: США нададуть Україні 4,5 млрд доларів

Вона нагадала, що на початку року ЄС також виділив Україні 1,2 мільярда євро як надзвичайного макрофінансового кредиту, тож з початку війни і до кінця поточного року загалом Україна отримає 7,2 мільярда євро макрофінансової допомоги від ЄС.

«Робота щодо виділення 3 мільярдів євро, що залишаються із загального пакету в 9 млрд євро, продовжується та відбувається паралельно із опрацюванням більш стратегічного та передбачуваного фінансування підтримки ЄС для України у 2023 році», – зазначила вона.

Речниця додала, що під час телефонної розмови з президентом Зеленським  голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн поінформувала його, що цього тижня запропонує суттєвий фінансовий пакет від ЄС в обсязі до 1,5 мільярда євро щомісяця, на загальну суму до 18 мільярдів євро, які будуть суттєвим внеском у покриття фінансових потреб України у 2023 році.

Читайте також: ЄС погодив виділення 5 мільярдів євро макрофінансової допомоги Україні

За її словами, ці виплати будуть здійснені у вигляді вигідних довгострокових кредитів та сприятимуть просуванню України на її шляху до членства в ЄС. Така фінансова підтримка від ЄС має супроводжуватися подібними внесками від інших ключових міжнародних донорів України.

Нагадаємо, Сполучені Штати передадуть Україні новий пакет військової допомоги на загальну суму 275 мільйонів доларів.

Антоніна Костик

______________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 

 

 

 

 

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!