У Львові відреставрували скульптуру святого Яна з Дуклі

1374 0
Ця скульптура є пам’яткою XVIII ст.
Скульптура Яна з Дуклі на колоні перед костелом бернардинів у Львові, фото до 1939 року - Фотографії старого Львова

Скульптура Яна з Дуклі на колоні перед костелом бернардинів у Львові, фото до 1939 року - Фотографії старого Львова

У Львові відновили скульптуру святого Яна з Дуклі, яка стояла з XVIII століття на криниці колишнього бернардинського монастиря у центрі міста. Незабаром її повернуть на площу Соборну. Про це повідомили в Інституті Polonika.

«Він провів багато часу в реставраційній майстерні. Ця статуя незабаром повернеться після тривалих робіт у внутрішній південний двір колишнього монастиря отців бернардинів у Львові. Але перед тим, як це станеться, буде завершена консервація самої криниці», – йдеться у повідомленні.

 
Для довідки
 

Бернардинський монастир розташований в історичному центрі міста, його звели ще у першій половині 17 століття як культовий комплекс ченців Бернардинів, які вперше прибули до Львова в 1460 році на запрошення воєводи Андрія Одровонжа. 

Праворуч від головного входу у церкву, у глибині подвір’я, розташована криниця, яку спорудили у 1620 році. Над цією криницею – ротонда, яку спорудили пізніше, у 1761 році. Вона виконана у вигляді арочної альтанки, увінчаної куполом зі скульптурою.  В цьому куполі зберігся розпис на тему чудес святого Яна з Дуклі.

На його честь також у 17 столітті в пам’ять про порятунок Львова від облоги військами Богдана Хмельницького поставили дерев’яну колону. Раніше на цій колоні стояла скульптура святого Яна, який стояв навколішки, склавши руки у молитві, але скульптура зникла у 1944 році.

______________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!