Будівництво дачного кварталу для учасників АТО викликало конфлікт

5976 0
143 ділянки для учасників АТО мають виділити біля траси на Брюховичі. Представники розташованого там садового кооперативу наполягають, що будувати в цьому місці не можна.

Дискусія зав’язалася під час презентації детального плану території по вул. Замарстинівській. Йдеться про територію за межами Львова, вздовж траси Львів-Брюховичі.  
 
 
Як повідомив автор проекту, архітектор інституту «Містопроект» Юрій Столяров, детальний план розроблявся на розпорядження голови Львівської ОДА.
 
«Згідно із земельним кодексом, житлове будівництво за межами міста не дозволено. Дачне будівництво — оптимальний варіант освоєння цієї ділянки, воно дозволяє будувати на цих ділянка за параметрами майже те саме, що й житловий будинок», — сказав Юрій Столяров. На ділянці запроектували 143 ділянки по 7 соток, невеликі автостоянки, будівництво двох під’їзних доріг, адміністративний центр із магазином та органами управління майбутнім кооперативом, дитячі та спортивні майданчики. 
 

Під час презентації присутні учасники АТО проголосували за звернення до голови ОДА з проханням затвердити детальний план з обов’язковим будівництвом під’їзних доріг та закріпити ділянку за кооперативом «Патріот-3». За їхніми словами, на цю територію претендують представники кооперативу «Краєвид». У суді кооператив оскаржував розроблення детального плану, але суд програв. 
 
«Ми з бійців-учасників АТО створили кооператив «Патріот-3» і ми хочемо, щоби за нами закріпили цю земельну ділянку. Ми на 100% представляємо учасників бойових дій і до того ж мешканців Львова. В такий спосіб ми захищаємо свої інтереси», — пояснив керівник кооперативу Костянтин Дерюгін.
 
На підтримку звернення проголосували 172 учасники зібрання, а проти — 20. Ці двадцять осіб представляли інтереси садового товариства «Лісова галявина», що розташовний поруч із проектованою територією. Як розповів член правління кооперативу Роман Шостак, товариство свого часу також судилося з «Краєвидом» через освоєння цієї ділянки. 
 
За словами Романа Шостака, ділянку садового товариства «Лісова галявина» включили до детального плану без обговорення з власниками. До того ж будівництво передбачає вирубку 15 га 30-річного лісу, який не віднесений до лісового масиву юридично. Представників кооперативу непокоїть можливе руйнування ландшафту та обсипання піску після вирубки дерев.
 
«Коли тут були військові частини, вони не вирубали цей ліс на пагорбі, інакше артсклади засипало б піском. Зараз тут намалювали дачні ділянки. Якщо це буде реалізовано, вирубають цей ліс і пісок поїде, то ані ті люди, які на папері мають дачні ділянки, не будуть їх мати, ані в нас не буде нормальних ділянок, бо цей пісок приїде до нас, — каже Роман Шостак. — Ми йшли, щоби встановити діалог і повернути організаторів проекту до здорового глузду. Треба віддавати шану і належне учасникам АТО, але треба давати їм землю не на піску, а чорнозем, де можна нормально будувати згідно всіх норм».
 
 
Свої зауваження  вони письмово подадуть в рамках громадських слухань і сподіваються на врахування розробниками проекту. Громадські слухання щодо детального плану триватимуть до 26 червня. 
 
 
Зоя Красовська

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!