
За словами заступника начальника Державної екологічної інспекції у Львівській області Василя Стрищака, у Державній екологічній інспекції провели заміри вмісту амонію у воді та ґрунті відразу після надзвичайної ситуації. Натомість, проб повітря у екоінспекції не відбирали – за словами Василя Стрищака, такі дослідження провели фахівці санстанції. «За інформацією, що ми маємо, відповідно до результатів замірів СЕС у повітрі поблизу житлових будинків перевищень не виявили. Перевищення могли бути на території самого підприємства, однак, працівники МНС та фахівці нашої лабораторії, що відбирали проби, працювали у захисному спорядженні», - сказав він.
Натомість відповідно до результатів аналізів води, які провели фахівці екоінспекції одразу після аварії тут виявили перевищення вмісту амонію у декілька тисяч разів. Вода, забруднена амонієм із дощової каналізації заводу «Ензим» потрапила до річки Марунька, забруднивши її.
Як пояснили у державній екологічній інспекції, амоній у довкіллі розкладається до нітритів та нітратів. Останні значним чином стимулюють у воді цвітіння, це призводить до зниження розчиненого у воді кисню, в результаті чого у водоймі починає гинути усе живе. Утім, наскільки сильно мала вплив аварія на стан річки покажуть також наступні заміри.
«Матеріали справи та результати проведених замірів Державної екологічної інспекції у Львівській області скерували до правоохоронних органів», - сказав Василь Стрищак.
Нагадаємо, 18 березня, на території Львівського дріжджзаводу (ПрАТ «Ензим») вибухнула цистерна. Унаслідок вибуху пошкоджено паркан та шибки у сусідніх будівлях, постраждалих немає.