Експрес-тести на коронавірус можна буде придбати в аптеці

4493 0
А ПЛР-діагностику – провести у приватній лабораторії.
Фото: Укрінформ

Фото: Укрінформ

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко говорить, що аптеки, як суб'єкти господарської діяльності, мають право продавати експрес-тести на коронавірус. Про це він сказав під час щоденного брифінгу в МОЗ.

«Приватні лабораторії також можуть закуповувати тест-системи, якщо вони відповідають вимогам біологічної безпеки та мають право працювати зі збудником другого класу патогенності», – додав Віктор Ляшко. 

Читайте також: Скільки апаратів ШВЛ є в Центрі легеневого здоров'я і чому там оголосили збір допомоги

Для приватних лабораторій, які можуть проводити тестування, є одна важлива вимога – повідомляти про результати тестування.

Як раніше розповіла у коментарі Tvoemisto.tv керівниця міського оперативного штабу Галина Слічна, у Львові до тестування методом ПЛР можуть долучитись кілька приватних лабораторій.

Читайте також: Експрес-тести не є рятівні. Що потрібно знати про швидкі тести на виявлення коронавірусу

Додамо, експрес-тести показують наявність у крові антитіл до збудника захворювання, тож вони показують позитивний результат лише у випадку, коли зараження відбулося 5-7 днів тому. У Львові експрес-тестами тестують медиків, комунальників, соціальних працівників тощо. Часто позитивний результат експрес-тесту не підтверджується ПЛР-діагностикою. Водночас у кількох хворих на коронавірусну інфекцію у Львівській області, діагноз яким підтвердили ПЛР-діагностикою, експрес-тести перед тим кілька разів показували негативний результат.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!