Франція надасть Україні 195 мільйонів євро військової допомоги, використавши відсотки з заморожених російських активів. Про це заявив міністр збройних сил Франції Себастьян Лекорню, передає Суспільне.
За його словами, ці гроші будуть використані для постачання 155-мм артилерійських снарядів та авіаційних бомб AASM, які використовують на українських винищувачах Mirage 2000. Також Франція пришвидшить передачу легких танків AMX-10RC і бронетранспортерів VAB, які раніше використовувалися французькими військовими.
Читайте також: До дня народження Тараса Шевченка на тимчасово окупованих територіях провели акцію спротиву. Фото
Як пише видання, на тлі геополітичної нестабільності Франція разом із союзниками посилює власний оборонний потенціал. Лекорню назвав боєприпаси та радіоелектронну боротьбу ключовими пріоритетами на найближчі роки. Він також наголосив на важливості дронів, роботизації військ, розвитку штучного інтелекту та космічних технологій.
Щоб підтримати як Україну, так і власну армію, Франція нарощує виробництво військової техніки. Лекорню заявив, що компанія Dassault Aviation збільшить випуск винищувачів Rafale з двох на місяць у 2024 році до чотирьох-п’яти у 2026 році.
Також французький уряд планує подвоїти виробництво авіаційних бомб AASM до 2026 року, а випуск протитанкових ракет MBDA (Akeron MP) подвоїться вже у 2025 році.
Нагадаємо, Україна отримала 752 млн фунтів від Великої Британії від заморожених російських активів. Кошти спрямують на зміцнення української обороноздатності.
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.





