Київ

Історична будівля на Набережно-Хрещатицькій, яку почали розбирати, отримає охоронний статус

667 0
У серпні з будівлі почали знімати дах

200-річна будівля на Набережно-Хрещатицькій, 13, з якої у серпні почали знімати дах, отримає охоронний статус. Про це повідомила депутатка Євгенія Кулеба.

«Дуже круту доповідь зробила співробітниця ДОКСу. В будівлі були єврейські молитовні лазні. комісія підтримала передачу документів в Мінкульт для надання охоронного статусу. Окремо акцентували, що будівля має відношення до релігійної спільноти!»,  -- зазначила Кулеба за підсумками консультативної ради з питань охорони культурної спадщини Департаменту охорони культурної спадщини.

У серпні активісти заявили, що з будівлі почали знімати дах. Будинок 1822 року побудови не був пам’яткою, однак розташований на території Історико-архітектурного заповідника «Стародавній Київ». З липня 1812 року ділянкою володів купець Михайло Бубнов. Він спорудив на території одноповерхову наріжну кам’яницю і облаштував там лазні. Після 1884 року частину приміщень у садибі Бубнових переобладнали під житло й торгівлю.

Нагадаємо, днями комплекс історичних будівель пивоварного заводу родини Шульца внесли до об'єктів культурної спадщини Києва. 

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні новини Києва, підписуйтеся на наші Facebook та Telegram.

«Твоє місто. Київ» – сучасне незалежне медіа європейської столиці. Ми пишемо про міську культуру, урбаністику, інфраструктуру, бізнес та людей, які змінюють місто на краще.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!