Київ

Історичне місце. Музей Майдану стурбований планами продати готель «Україна»

489 0
Готель має пам'яткоохоронний статус
Готель «Україна». Фото: Макс Левін

Готель «Україна». Фото: Макс Левін

Музей Майдану звернувся до уряду та Фонду держмайна з проханням забезпечити збереженість об'єкта культурної спадщини будівлі готелю «Україна». Про це повідомили на сторінці Національного музею Революції Гідності у Facebook.

Будівля готелю «Україна» входить до складу пам'ятки історії місцевого значення "Місце бойових дій та масової загибелі громадян в районі вулиці Інститутської у місті Києві під час акцій протесту у лютому 2014 року", охоронний № 946-Кв (наказ Мінкульту від 15.10.2014 № 869).

У музеї нагадують, що готель "Україна" є значним історичним об'єктом, котрий репрезентує історичні події Революції Гідності. Тоді у фоє будівлі розміщувався медичний пункт протестувальників.

«Південний фасад будівлі (з боку від Національного банку України) має сліди від влучання куль, які з'явилися тут 20 лютого 2014 року. Все це становить історико-культурну цінність і має охоронятися», — йдеться в повідомленні.

Команда Музею Майдану просить врахувати інформацію про законодавчі обов'язки зберігати предмет охорони при проведенні аукціону.

Нагадаємо, Кабінет міністрів включив до переліку об’єктів великої приватизації державної власності готель "Україна". Його оцінили в 1,039 мільярда гривень без ПДВ.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні новини Києва, підписуйтеся на наші Facebook та Telegram.

«Твоє місто. Київ» – сучасне незалежне медіа європейської столиці. Ми пишемо про міську культуру, урбаністику, інфраструктуру, бізнес та людей, які змінюють місто на краще.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!