Із наступного року абітурієнти зможуть складати окреме ЗНО з української мови

1803 0
Випускники, що планують вступати до закладів вищої освіти, матимуть можливість обирати, яку саме роботу виконуватимуть під час ЗНО.
Фото: uk.etcetera.media

Фото: uk.etcetera.media

У 2021 році, на відміну від попередніх років, з'явиться окреме зовнішнє незалежне оцінювання з української мови, а також залишать іспит з української мови і літератури. Про це повідомляє пресслужба Українського центру оцінювання якості освіти.

«Таким чином, випускники, які завершують у 2021 році здобуття повної загальної середньої освіти та/або планують вступати до закладів вищої освіти, матимуть можливість самостійно обирати, яку саме роботу виконуватимуть під час ЗНО: або сертифікаційну роботу з української мови, або сертифікаційну роботу з української мови та літератури», – йдеться в повідомленні

Читайте також: Важливо дивитись в очі. Як карантин змусив львівських вчителів йти в онлайн

Як зазначає керівниця Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк у коментарі Tvoemisto.tv, технічні заклади в такому випадку можуть вимагати лише українську мову, наприклад, а гуманітарні і мову, і літературу. Так, перший тест триватиме 150 хвилин і міститиме текстову частину, тобто есе, другий – 210 хвилин.

Інших роз’яснень у ЛРЦОЯО наразі не отримували, а 15 жовтня – останній термін затвердження умов прийому студентів до закладів вищої освіти, відповідного до яких виші і будуть прописувати свої правила вступної кампанії 2021.

Читайте також: Три тижні карантину з користю. Підбірка безкоштовних освітніх платформ

Додамо, що також із 14 вересня Український центр оцінювання якості освіти ефір розпочне низку відеоматеріалів щодо особливостей ЗНО 2021.

Нагадаємо, із 2021 року обов'язковим буде ЗНО з математики.

Ольга Коваль


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!