Кінотеатр на вулиці Коперника може відновити свою роботу. Деталі

6180 4
Львівська міська рада зустрінеться з представниками кінотеатру щодо подальшої долі закладу.
фото: Ольга Гуцол

фото: Ольга Гуцол

Львівська міська рада зустрінеться з представниками «Кінопалацу» на вулиці Коперника щодо подальшої долі закладу. Про це сторони домовилися під час обговорення роботи кінотеатру 15 грудня.

«Кінопалац» на Коперника припинив регулярно показувати фільми з червня цього року. За словами голови Львівської кінокомісії Ірини Ковальчук, це безпрецедентний випадок в історії кінотеатру, який з 1912-го року транслював фільми навіть під час німецької та радянської окупацій.

Креативний директор мережі «Кінопалац» Станіслав Тарасенко наголосив, що важливість кінотеатру полягає в тому, що це одне з небагатьох місць у Львові, де у зручний час можна подивитися незалежне, авторське кіно.

«Це кінотеатр в центрі міста. Більшість людей, які сюди ходили, не мали машини. Коперник – кінотеатр незалежного кіно. Це можливість в зручний час подивитися фільми, які в інших кінотеатрах ставили рано-вранці чи пізно ввечері. Нам потрібно зберегти кінотеатр, проте тут може не бути нічого цікавого для львів’ян. Тому, якщо і зберігати Коперник, то в якості актуального кінотеатру авторського і незалежного кіно», – каже він.

Читайте також: Львів'ян запрошують на фестиваль українського кіно. Програма

Міська рада також не хоче закривати кінотеатр на Коперника чи змінювати призначення приміщення. Втім, умови теперішньої оренди приміщення потрібно переглянути і зробити заклад більш вигідним: за рахунок збільшення функціоналу, підвищення орендної плати чи зміни орендаря.

Тому заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко запропонував Львівській кінокомісії, представникам міської ради та представникам «Кінопалацу» зустрітися в понеділок, 17 грудня, та обговорити можливі шляхи вирішення ситуації в закритому режимі.

«Ми маємо час до кінця цього року. Потрібно сісти і обговорити економічну модель кінотеатру. Якщо тут проводити бізнес не вигідно, то обговоримо, з чого можна заробляти і скільки, а також скільки може давати кінотеатр, якщо проводити тут комерційні сеанси. Тоді ми виведемо певну суму. Ми матимемо чітку аргументацію, чому сума оренди може бути одна, а не інша. Тоді винесемо спільне рішення на сесію міської ради», – сказав Андрій Москаленко.

Додамо, що Господарський суд Львова розгляне справу кінотеатру «Коперника» 15 січня. До цього часу адміністрація закладу вирішила не показувати в ньому кіно.  

Андрій Костюк

ТЕГИ: Коперника

Читайте також:
26 Грудня, 2018 13:30
Комуніст За слоган "Боже храні царя !" .. крикнутий під час соціалізму в Україні Ви б точно поїхали на Лонського . Спочатку вивчіть історію а потім коментарі такі пишіть .
26 Грудня, 2018 13:30
Комуніст За слоган "Боже храні царя !" .. крикнутий під час соціалізму в Україні Ви б точно поїхали на Лонського . Спочатку вивчіть історію а потім коментарі такі пишіть .
24 Грудня, 2018 21:10
Наталя Это самый крутой кинотеатр Львова! Показы европейских, неизбитых фильмов, разные фестивальные картины - это же так интересно!
Очень жаль будет, если Коперника закроют, не охота все время ходить на "попсу" :(
15 Грудня, 2018 14:56
666 ... німецьке і радянське ... це як жовте і мокре ... а про порядки і роботу кінотеатру в часи радянської окупації могли б і детальніше розповісти ... як перед початком кожного кіносеансу глядачі мусили співати "Боже , царя храні! .." і проголошувати
" Слава КПРС !"
... інакше -- автозак , тюрма ( На Лонцького) і "стінка" ...
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!