Коли печатки на документах стануть необов'язковими

1558 0
Верховна Рада підтримала законопроект, який скасовує обов’язкову наявність печатки підприємства на офіційних документах.
фото: eimg.pravda.com

фото: eimg.pravda.com

З 19-го липня 2017-го року за вимогу засвідчувати договори відбитком печатки чиновників, фіскалів і банкірів будуть притягувати до адміністративної відповідальності. Про це повідомляє delo.ua.

В березні Верховна Рада підтримала законопроект, що скасовує обов’язкову наявність печатки підприємства на офіційних документах. 19-го квітня закон опубліковано в офіційному виданні.

Читайте також: В РНБО не забороняють обходити блокування «Вконтакті»

Ще в 2014-му році в Господарський та Цивільний кодекси внесли зміни, згідно з якими мати печатку стало правом, а не обов’язком підприємця. Сторони угоди отримали право вирішувати, договір повинен бути скріплений печаткою чи достатньо підписів уповноважених осіб.

“Якщо після вступу закону в силу у підприємця в будь-якій держустанові не приймуть документ без відбитка печатки, він має право звернутися до суду для притягнення суб’єкта владних повноважень до відповідальності і стягнення з нього штрафу. Слід зазначити, що штраф виплачується на користь держави. І якщо вам завдали збитки неправомірною відмовою, то потрібно ініціювати окремий спір про їх стягнення з чиновника”, — пояснює старший юрист ЮК “Алексєєв, Боярчуков і партнери” Інна Рудник.

Опублікувала Олеся Шеремета


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!