Коли в Україні переводять годинник на літній час

11184 0
Україна перейде на літній час у ніч проти 26 березня.
Фото: Getty image

Фото: Getty image

Перехід на літній час в Україні традиційно відбудеться в останню неділю березня. Стрілки годинників переведуть на одну годину вперед, що передбачено постановою Кабінету міністрів від 13 травня 1996 року.

Україна перейде на літній час у ніч проти 26 березня о третій годині ночі за київським часом. Переведення годинника відбувається двічі на рік: в останню неділю березня – на літній час, а кожної останньої неділі жовтня – на зимовий.

Читайте також: Як контролювати рівень стресу в організмі. Пояснення від Центру громадського здоров'я

Переведення годинника: вплив на організм і як підготуватися

Більшість вчених зазначають, що сезонне переведення годинника провокує розвиток імунних і серцево-судинних захворювань, адже воно змінює біологічні ритми людини. Крім того, зміна режиму й нестача сну можуть спровокувати стреси – до цього потрібно особливо підготуватися емоційно чутливим людям. Щоб правильно підготуватися до переведення годинника, радять дотримуватися кількох рекомендацій:

  • починайте змінювати свій режим сну – за два тижні до 26 березня поступово змінюйте час підйому зранку та відхід до сну;

  • більше гуляйте на свіжому повітрі – це допоможе наситити мозок киснем;

  • проводьте зранку розминку для м’язів;

  • відрегулюйте сніданок – споживайте зранку помірно ситну їжу, щоб запустити організм.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!