
Фото: vz.kiev.ua
Запровадження медичної реформи в Україні відбуватиметься поступово. Повноцінно вона має завершитися протягом двох років. Про це повідомляє прес-служба МОЗ.
Читайте також: Що медична реформа змінить для вагітних. Роз'яснення експерта
Згідно з повідомленням, в січні 2018 року розпочнеться підготовчий період та автономізація закладів первинної медичної допомоги. Вони будуть перетворені на комунальні некомерційні підприємства. Тільки за цієї умови заклади зможуть укласти договори з Національною службою здоров’я України та отримувати пряме фінансування за надані послуги з Державного бюджету.
Читайте також: Забагато лікарень. Медична реформа буде, навіть якщо на неї не дадуть грошей
У квітні 2018 року відбудеться старт кампанії з вибору лікаря з надання первинної медичної допомоги: пацієнт зможе обрати для себе будь-якого лікаря, незалежно від місця реєстрації чи проживання. У червні свою роботу розпочне Національна служба здоров’я України, а в липні розпочнеться фінансування закладів первинної медичної допомоги за новою моделлю.
Читайте також: Що зміниться для пацієнтів та сімейних лікарів з 1 січня. Пояснення МОЗ
Проте певний час фінансування відбуватиметься за змішаною системою: шляхом звичної медичної субвенції та прямих виплат за договорами з НСЗУ. Уже в 2019 році реформа розпочнеться на рівні спеціалізованої допомоги, а в 2020 році – на рівні високоспеціалізованої допомоги (стаціонарне лікування в лікарнях).