Коли в Україні запрацює медична реформа. Терміни

2596 0
В уряді презентували план впровадження основних реформ у системі охорони здоров’я на 2018 рік.
Фото: vz.kiev.ua

Фото: vz.kiev.ua

Запровадження медичної реформи в Україні відбуватиметься поступово. Повноцінно вона має завершитися протягом двох років. Про це повідомляє прес-служба МОЗ.

Читайте також: Що медична реформа змінить для вагітних. Роз'яснення експерта 

Згідно з повідомленням, в січні 2018 року розпочнеться підготовчий період та автономізація закладів первинної медичної допомоги. Вони будуть перетворені на комунальні некомерційні підприємства. Тільки за цієї умови заклади зможуть укласти договори з Національною службою здоров’я України та отримувати пряме фінансування за надані послуги з Державного бюджету.

Читайте також: Забагато лікарень. Медична реформа буде, навіть якщо на неї не дадуть грошей 

У квітні 2018 року відбудеться старт кампанії з вибору лікаря з надання первинної медичної допомоги: пацієнт зможе обрати для себе будь-якого лікаря, незалежно від місця реєстрації чи проживання. У червні свою роботу розпочне Національна служба здоров’я України, а в липні розпочнеться фінансування закладів первинної медичної допомоги за новою моделлю.

Читайте також: Що зміниться для пацієнтів та сімейних лікарів з 1 січня. Пояснення МОЗ 

Проте певний час фінансування відбуватиметься за змішаною системою: шляхом звичної медичної субвенції та прямих виплат за договорами з НСЗУ. Уже в 2019 році реформа розпочнеться на рівні спеціалізованої допомоги, а в 2020 році – на рівні високоспеціалізованої допомоги (стаціонарне лікування в лікарнях).


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!