Кримські татари просять, аби світ визнав дії Росії геноцидом
Світову громадськість закликали визнати геноцидом дії Росії щодо знищення кримськотатарського народу в період з 1783 року – часу ліквідації Кримського ханства, історичної батьківщини кримських татар - до сьогоднішнього дня.
фото: espreso.tv
фото: espreso.tv

03 серпня 2015, 07:36

Про це йдеться у зверненні Конгресу до всієї світової громадськості, ООН, до всіх держав світу, які поважають права людини, верховенство права і демократії, до створених націями і державами об'єднань, міжнаціональних і національних інститутів.

У зверненні наголошується, що після окупації Криму Росією у 1783 році російська держава почала чинити систематичний тиск, щоб представники кримськотатарської громади залишили Кримський півострів і їх замінили російським населенням.

«Внаслідок цього протягом XIX і XX століть понад 1,5 млн. кримських татар були змушені залишити свою батьківщину. За часів панування Радянського Союзу представники кримськотатарського народу були депортовані зі своєї батьківщини 18 травня 1944 року, майже половина з них загинули. У наступні роки СРСР використовував всі можливості, щоб кримські татари не повернулися до Криму і залишилися в місцях депортації», - наголошується в документі.

«Сьогоднішня Росія 28 лютого 2014, ігноруючи всі норми міжнародного права і права людини, анексувала Кримський півострів. З тих пір і до сьогодні РФ реалізує системну політику щодо ігнорування фундаментальних свобод кримських татар, їх примусової еміграції з Криму, швидкої асиміляції, застосування тиску, вбивства, ув'язнення, депортацію тих, хто намагається чинити опір її діям і протистояти», - заявили учасники Конгресу.

«Всесвітній конгрес кримських татар звертається з проханням про сприяння в проведенні слідства, судового розгляду всіх скоєних, починаючи з 1783 року і до сьогоднішнього дня, Російською імперією та її спадкоємцями - Радянським Союзом, Російською Федерацією - злочинів з метою знищення кримськотатарського населення, а також визнання зазначених злодіянь геноцидом», - наголошується у зверненні.


Джерело: Українська правда

Підписуйтесь на наші соціальні мережі

Будьте в курсі останніх новин та ексклюзивного контенту. Слідкуйте за нами у соціальних мережах.

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто залишить свій відгук!

Читайте також

CityLife
«Наше головне завдання – вижити». Директорка «Території терору» про історію опору
Перед війною путін пригрозив українцям, що росіяни готові показати нам справжню декомунізацію. Умовно, готові карати нас за знесені пам’ятники, що нагадують про радянський терор. Але ми їх не викинули, ми їх зберегли у музеї, щоби пам’ятати і розповідати світу про злочини росії. Про те, що таке російський терор, як нам вдавалось вистояти та про те, чи підуть росіяни далі, якщо їх не зупинять українці, розповіла під час ефіру у студії Тvoemisto.tv культурологиня, директорка Меморіального музею тоталітарних режимів «Територія терору» Ольга Гончар.
Фото: Ольга Гончар

08 травня 2022, 13:30

Розкажіть про музей і про його експозицію. Меморіальний музей «Територія терору» розташований на території колишнього гетто і пересильної тюрми №25. Ми досліджуємо нацистський і комуністичний терори, які були у Львові і на заході України...
Читати повністю
ArrowUpRightIcon

За підтримки:

Bosch Stiftung Logo

Розроблено:

Levprograming

За умови повного або часткового використання iнформацiї гіперпосилання на tvoemisto.tv є обов'язковим. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Думка редакцiї може не збiгатися з думкою авторiв.

© 2026 "Твоє місто"