Куди поїхати на вихідні зі Львова. П’ять скельних комплексів

4510 0
Пропонуємо п'ять скельних комплексів, які можна побачити на Львівщині.
Фото: afisha.lviv.ua

Фото: afisha.lviv.ua

Управління туризму та курортів Львівської ОВА підготувало перелік туристичних локацій, які можна відвідати у вихідні. Коротку історію, вартість та як знайти потрібне місце, читайте у добірці. 

Тустань

Середньовічна наскельна фортеця-град і митниця XII—XVI століть, давньоруський наскельний оборонний комплекс, залишки якого розташовані в Українських Карпатах. Серед лісу височіють величні урвисті скелі висотою до 50 м. Захисники цієї фортеці на протязі довгого часу чинили опір татаро-монгольським завойовникам. У скелях вирубані гроти, підземні ходи, колодязі.

Розташування: 49.191618, 23.409689

Вхідний квиток: 85 грн повний, 45 грн пільговий

Стільське городище

Середньовічне городище, розташоване вздовж східних околиць сіл Стільсько, Дуброва та Ілів Тростянецької ОТГ. Засноване у VII столітті. В цей час місто населяло близько 45 тисяч мешканців.

У скелі вирубані печери, де здавна жили люди. Поруч розташований Камінь-Дірявець, який використовувався давніми слов’янами в якості храму. Там горів вогонь та складались пожертви. Вважається, що Камінь у давнину служив храмом Сонця.

Розташування: 49.514447, 24.076481

Вхідний квиток: безкоштовно

Грот Прийма

Поселення неандертальців, яке було знайдено на території України, і є пам’яткою археології європейського значення. Він має три рівні, на двох верхніх розташовані маленькі печери, з яких відкривається живописний вид на сусідній каньйон. Саме у цих печерах у 2004 році і були знайдені рештки праісторичних істот.

Розташування: 49.504434, 24.000279

Вхідний квиток: безкоштовно

Ямельницькі скелі

Довкола села Ямельниця розташовані декілька скельних комплексів. Кожен із них має свою назву «Пищик», «Шиятий», «Кикошів», «Стіна» чи «Юшкова Яма» – одні із найбільших та найзагадковіших каменів, які об’єднані у цілий скельний комплекс.

Розташування: 49.16973, 23.476205 (координати с. Ямельниця)

Вхідний квиток: безкоштовно

Княжі скелі

Група скель, що височіють над долиною р. Стрий. Розташовані на околиці села Тишівниця. Максимальна висота скель — 42 м. Комплекс складається із трьох скель - Княжа скеля, Ярославна і Ханська. Зі скелі Ярославна відкривається чудовий панорамний вигляд на долину річки Стрий. Мандрівка сюди ідеально підійде для любителів гірського туризму та альпінізму.

Розташування: 49.096407, 23.610755

Вхідний квиток: безкоштовно

Фото з відкритих джерел


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!