Київ

Київські старшокласники вважають, що українська мова має бути єдиною державною

428 0
Варто зазначити, що 22% опитаних дітей – внутрішньо переміщені особи.
Фото з відкритих джерел

Фото з відкритих джерел

У столичних закладах освіти пройшло опитування щодо  української мови та мовного середовища учнівської молоді у повсякденному житті. Про це інформує Департамент освіти і науки КМДА.

Згідно з результатами опитування майже всі учні (95%) відчувають гордість за свою країну. У порівняні з попередньою хвилею дослідження цей показник збільшився удвічі – на 46%. Окрім цього, частка осіб, які пишаються Україною як державою, є найвищою за весь період проведення досліджень (починаючи з 2014 року).

Учні насамперед вбачають у понятті «патріотизм» працю на добробут своєї держави (69%). Для майже половини опитаних (49%) спілкування державною мовою є важливою складовою патріотизму.

Загалом більшість учнів (76%) вважає, що українська мова повинна бути єдиною державною в Україні. Респонденти вважають українську мову важливою, тому що вона об’єднує українське суспільство (67%).

86% учнів зазначають, що більшість їхнього оточення спілкуються в тій чи іншій мірі українською мовою.

Важливим напрямом, на який потрібно звернути особливу увагу, є використання української мови учнями в повсякденні. Якщо при перегляді фільмів або читанні літератури більше 75% опитуваних в тій чи іншій мірі обирають саме україномовний контент, то в спілкуванні з друзями майже 40 відсотків практично не використовують рідну мову, а в соцмережах 36% обирають винятково іноземні мови. І по цим напрямам суттєвої динаміки змін поки що немає.

Участь в опитуванні  взяли більше 25 тисяч учнів 8–11 класів закладів загальної середньої освіти столиці. Опитування проводилося із 23 лютого до 5 березня 2023 року. Інформацію збирали методом онлайн-анкетування, яке було розміщене на головній сторінці сайту КНП «Освітня агенція міста Києва». Варто зазначити, що 22% респондентів – внутрішньо переміщені особи.

Нагадаємо, у 2022 році зросла частка громадян, які вживають українську мову в повсякденному житті, порівняно з 2021 роком. Якщо у 2021 році цей показник становив 64%, то у 2022-му він зріс до 71%. 

Станіслав Нестеренко


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!