Львів хоче позичити 39 млн євро на оновлення громадського транспорту

3957 0
Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) може надати Львову 39 млн євро кредиту на підвищення якості громадського транспорту.
Фото Олександра Шутюка

Фото Олександра Шутюка

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) відкриє кредитну лінію на 200 млн євро для фінансування інвестицій в міський громадський транспорт до 20 муніципалітетів України. Цей проект спрямований на підвищення частоти і регулярності роботи громадського транспорту в середніх містах України. Передбачається, що кошти також дозволять знизити шкідливі викиди за рахунок переходу на електротранспорт.

Як зазначила директорка департаменту економічної політики Львівської міської ради Ірина Кулинич, мерія скерувала свої пропозиції щодо отримання кредиту ЄІБ. За словами чиновниці, місто розраховує придбати за кредитні кошти нові трамваї, тролейбуси та автобуси на загальну суму близько 100 млн євро

У відповіді на запит від Tvoemisto.tv перший заступник міністра інфраструктури Євген Кравцов повідомив, що до пропозиції включили проекти одинадцяти міст України, у тому числі й Львова.

За його словами, орієнтовний обсяг кредитних ресурсів, які планує залучити Львів від ЄІБ, становить приблизно 39 млн євро. Ці кошти мають спрямувати на будівництво тролейбусних ліній, реконструкцію трамвайних колій, придбання автобусів, трамваїв, ремонт трамвайних, тролейбусних депо та вагоноремонтних майстерень.

«З метою дотримання політики ЄІБ щодо співфінансування проекту/проектів у сумі 50% від загальної вартості з інших джерел, органами місцевого самоврядування Львова планується залучити додатково кредитні кошти від інших міжнародних фінансових організацій на проекти з розвитку міського транспорту орієнтовною вартістю 39 млн євро», – йдеться у відповіді.

Читайте також: Скільки коштуватиме проїзд після запровадження е-квитка у Львові.

Окрім того, як зазначив Євген Кравцов, Міністерство інфраструктури до кінця 2016 року планує підписати Фінансову угоду між Україною та ЄІБ «Рамкова позика «Розвиток міського пасажирського транспорту в містах України» обсягом 200 млн євро. Після її підписання та подальшої ратифікації Верховною Радою створять підґрунтя для органів місцевого самоврядування щодо отримання пільгових кредитних коштів на реалізацію заходів із розвитку міського електричного транспорту. 

Підготувала Юлія Сабадишина


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!