Львів проситиме комісію з надзвичайних ситуацій розблокувати сміттєві полігони

2004 0
Сьогодні, 18 січня, під час позачергового засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, було ухвалено рішення про те, щоб звернутися до голів обласної та Державної комісії з питань ТЕБ і НС щодо надання дозволу на вивіз твердих побутових відходів на полігони в межах області та держави.
ілюстрацію надав Богдан Михалусь

ілюстрацію надав Богдан Михалусь

Таке рішення ухвалили зважаючи на складну ситуацію з вивезенням побутових відходів у Львові через блокування полігонів Львівської області та інших областей України, – повідомляють у прес-службі міськради.

Як розповів під час засідання комісії міський голова Львова Андрій Садовий, ситуація є нетипова. «Більше, ніж 400 майданчиків є переповнені. Двоє перевізників, фактично, фізично не мають куди вивозити сміття. Ті полігони, які працювали раніше, з якими були домовленості, на жаль, сьогодні з тих чи інших причин не продовжують угоди на вивезення відходів. Йдеться про 2 компанії – ДВ-Екосвіт і САТ. Чотири інші компанії стараються – АВЕ, Санком, Грінера, Львівспецкомунтранс, але дуже складно. Кожен день йде складна боротьба, машини з львівським сміттям, які їдуть у центральну Україну, де є домовленості з полігонами, зупиняють, не даючи можливості вивантажити сміття, ці машини скеровують назад до Львова у супроводі машин поліції», – зазначив міський голова Львова.

Читайте також: На Львівщині чеська компанія хоче збудувати завод, щоб спалювати сміття

 За словами начальника управління надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР Віктора Іваніцького, із кожним днем проблема вивозу сміття у Львові ускладнюється. «Тому була скликане позачергове засідання комісії, яка прийняла рішення про те, що на даному етапі можемо клопотати перед обласною і державною комісіями ТЕБ і НС щодо розблокування полігонів на території Львівської області та полігонів на території України. Сьогодні такі клопотання мають бути направлені і голові обласної, і голові державної комісії ТЕБ і НС», – розповів він.

Як пояснив директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Сергій Бабак, ситуація з твердими побутовими відходами у місті Львові сьогодні стає надзвичайною. «Проблеми, які накопичились за попередні місяці, стали критичними. Можливість вивозити сміття заблокована і вивозити сміття далі немає можливості. Перевізники пробували наскільки можливо розблокувати ту ситуацію, але факт є факт. З різних причинах їм пояснюють відмови. Просто не дають змоги вивезти сміття. Тобто ми зараз стоїмо перед фактом, що сміття накопичується, ми вивозимо, але не тими темпами, які мали би бути. Враховуючи потепління, яке незабаром буде, це може призвести до порушення екологічних норм та порушення санітарної ситуації в місті», – сказав під час засідання комісії ТЕБ та НС директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Сергій Бабак.

Читайте також: Хробаки, завод чи сортувальні майданчики: що врятує Львів від сміттєвого колапсу

За словами начальника управління охорони здоров’я ЛМР Володимира Зуба, накопиченням сміття на сміттєвих майданчиках в умовах плюсових температур, зокрема більше +8, спричиняє те, що у смітті, харчових відходах, створюються сприятливі умови для розмноження умовнопатогеннх та патогенних  організмів. Відтак, зі зростанням температур повітря, сміттєприймальні майданчики стають джерелом інфекцій, зокрема, кишкових. «Така ситуація може зумовити часті і тривалі спалахи кишкових інфекцій серед населення міста Львова. Окрім того, за таких умов, незважаючи на регулярне проведення дератизації, кількість гризунів, які є переносниками різного роду небезпечних захворювань, може бути збільшена», – зауважив він. 

Нагадаємо, у Львові створили оперативний штаб, щоб врегулювати ситуацію зі сміттям.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!