Львівщина може перейти в червону зону. Що зміниться

19809 0
Протягом трьох днів поспіль на Львівщині спостерігається підвищення випадків інфікування та госпіталізацій.
Фото: Pexels

Фото: Pexels

За перевищеним рівнем госпіталізацій внаслідок коронавірусу та заповненістю ліжок із киснем Львівська область наближається до «червоного» рівня епіднебезпеки. Його встановлюють на території регіону, якщо протягом трьох днів поспіль дві чи більше з таких ознак мають вищий показник, аніж встановлений МОЗ. Йдеться про:

 • завантаженість ліжок, забезпечених подачею медичного кисню у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком Covid-19, – більш як 65%;
 • кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 протягом останніх семи днів на 100 тис. населення – менше, ніж 300;
 • кількість госпіталізованих пацієнтів з підтвердженим та підозрілим випадком Covid-19 протягом останніх семи днів на 100 тис. населення – більше, ніж 60;
 • коефіцієнт виявлення випадків інфікування Covid-19 (методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2) – більш як 20%;
 • рівень зростання загальної кількості госпіталізованих пацієнтів з підтвердженим та підозрілим випадком Covid-19 протягом останніх семи днів у порівнянні з попереднім аналогічним періодом – більш як 50%.

При запровадженні «червоного» рівня епідемічної небезпеки зберігаються всі попередні обмеження «помаранчевої» зони, а також забороняється:

 • робота закладів громадського харчування, окрім адресної доставки та замовлень навинос
 • робота ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів тощо
 • робота закладів освіти, окрім дитячих садків і початкових класів шкіл
 • робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів
 • проведення масових заходів, окрім офіційних спортивних заходів і матчів командних ігрових видів спорту без глядачів
 • робота закладів культури, окрім історико-культурних заповідників, проведення кіно- та відеозйомки.

В «червоній» зоні дозволяється робота банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів. У разі введення червоного рівня епідемічної небезпеки заклади освіти працюватимуть лише якщо 100% працівників мають «зелений» сертифікат вакцинації.

Обмеження червоного рівня не будуть застосовувати, якщо у всіх учасників (відвідувачів), працівників та організаторів масових заходів, у тому числі релігійних, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, розважальних закладів, ТРЦ, закладів громадського харчування, ринків, спортзалів та басейнів буде «зелений» Covid-сертифікат. 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!