Львівщина переходить в «жовту» зону карантину. Що це означає

3323 0
Запрацюють нові правила адаптивного карантину, які послаблюють обмеження для тих закладів господарювання та освіти, в яких щеплення першою дозою отримали не менше 80% персоналу.
Фото: novyny.online.ua

Фото: novyny.online.ua

З четверга, 23 вересня, на всій території України, в тому числі на Львівщині, встановлять «жовту» зону карантину. Про це йдеться на Урядовому прталі. Відповідне рішення сьогодні, 21 вересня, прийняла Державна комісія ТЕБ та НС.

Читайте також: Очно, дистанційно чи на вимушені канікули. Як працюватимуть школи Львова з четверга

Запрацюють нові правила адаптивного карантину, які послаблюють обмеження для тих закладів господарювання та освіти, в яких щеплення першою дозою отримали не менше 80% персоналу.

Що заборонено за новими правилами в «жовтій» зоні:

  • робота шкіл, ВНЗ та інших навчальних закладів в звичайному форматі, якщо менш ніж 80% працівників установи мають жовті або зелені COVID-сертифікати – заклад має перейти на дистанційне навчання;
  • проведення масових заходів за участю понад 1 людину на 4 кв. м. площі будівлі або території,
  • заповненість кінозалів і залів інших установ культури більш ніж на 50% місць,
  • заповненість спортзалів і фітнес-центрів більш ніж 1 людина на 10 кв. метрів;
  • заповненість басейнів – більше, ніж чотири людини на одній доріжці для індивідуальних занять або шість осіб для груп;
  • розміщення відвідувачів в закладах громадського харчування на відстані менше 1,5 метра за сусідніми столиками і більше чотирьох осіб за столом (без урахування дітей до 18 років);
  • проведення у навчальних закладах масових заходів (вистав, свят, концертів) за участю учнів більш ніж з однієї групи (класу) і в присутності глядачів (відвідувачів).

Читайте також: Львівщина – на першому місці за кількістю хворих на Сovid-19. Статистика

Більшість цих обмежень не застосовуються, якщо всі учасники (відвідувачі) і не менш ніж 80% організаторів масових заходів (або працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів і басейнів) матимуть жовтий або зелений Covid-сертифікати.

Нагадаємо, кількість вакцинованих педагогічних працівників у школах Львова становить 50%, в області відсоток вакцинованих ще менший – в межах 45-ти, відтак, цілком ймовірно, що з четверга, 23 вересня, очне навчання в нас зможуть продовжити лише приблизно 10% шкіл. Решта – можуть піти на дистанційне навчання або вимушені канікули.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!