фото з відкритих джерел
Львівська медична академія імені Андрея Крупинського отримала 3 та 4 поверхи будинку у Львові за адресою: вул. Леся Курбаса, 3. Раніше ці приміщення використовувалися іншим закладом обласної ради. Про це повідомила пресслужба Львівської облради.
«Цьогоріч вперше провели набір на спеціальність «Терапія та реабілітація». Відтак, на 20% збільшилась кількість наших студентів порівняно з минулим роком. Сьогодні загальна кількість здобувачів освіти зі слухачами відділення післядипломної освіти - становить понад 2300. Таке збільшення кількості студентів та курсантів вимагає додаткових навчальних приміщень для забезпечення якісного освітнього процесу», – зазначив ректор Львівської медичної академії імені Андрея Крупинського, професор Юрій Кривко.
Як пояснив в.о. начальника управління майном спільної власності Львівської обласної ради Андрій Білоус, академія звернулася до ради з проханням дати додаткові приміщення поблизу закладу, що розташований в районі вулиці Дорошенка. Приміщення на Курбаса, 3 найкраще відповідали вимогам академії.
Читайте також: У Львівському медуніверситеті відкрили нові спеціальності
«Всі ми знаємо, що по вулиці Леся Курбаса, 3 – Театр Курбаса. Установа створена наприкінці 1980-х як міський театр Львова, у приміщення на вулиці Курбаса переїхала у 1990-х роках. Поступово театр зайняв 1,2 та 5 поверхи. Тут він діє і сьогодні. На 3-му та 4-му поверхах до цього року діяла обласна установа – Навчально-методичний центр культури і мистецтв Львівщини. Це ще 600 метрів квадратних. Ми звільнили ці приміщення для тимчасового розміщення класів Львівської медичної академії імені Андрія Крупинського», - зазначив в.о. начальника управління майном спільної власності Львівської обласної ради Андрій Білоус.
За його словами, також надійшло прохання від «курбасівців» передати місту цю площу.
«Ми маємо досвід передачі в оренду обласних приміщень місту або орендування будівель у міської ради. Ця практика цілком прийнятна, тож наші депутатські комісії розглянули таке питання. Водночас маємо дилему: потрібна аналогічна площа для навчання студентів медичної академії.
Не дочекавшись рішення області, 18 жовтня невідомі самовільно змінили замки у наших приміщеннях 3-4 поверхів на вул. Курбаса, 3 та передали ключі представникам театру. Ми відреагували на такий крок, викликали поліцію та змінили замки на інші. Відтак інформуємо, що ця ситуація є нам дуже незрозумілою. Просимо усі причетні сторони діяти в правовому полі та керуватися чинними законами, а не захоплювати чужі приміщення. Розуміємо потребу розширення театру, але також мусимо дбати про студентів нашого обласного навчального закладу. Діти не можуть вчитися надворі», - додав Андрій Білоус.
Він наголосив, що в майбутньому управління готове повернутися до питання розширення площ Львівського академічного театру.
Довідка
Львівська медична академія імені Андрея Крупинського є найстарішим медичним закладом України, якому виповнилося 250 років. У закладі здобувають освіту понад 2300 студентів. Також це єдиний заклад в Україні, в якому впроваджено інклюзивне навчання, і де навчають людей з вадами зору і слуху на масажистів та лаборантів.
Нагадаємо, що цього року Львівська медична академія отримала ліцензію Міністерства охорони здоров'я на здійснення освітньої діяльності за спеціальністю 227 «Терапія та реабілітація». Освітньо-професійна програма з фізичної терапії розрахована на отримання першого, бакалаврського рівня освіти.
У 2024 році на навчання до академії було зараховано 472 вступники, що на 20% більше ніж у попередньому році. Також у 2024/25 навчальному році заплановано надати освітні послуги 527 слухачам відділення післядипломної освіти.
___________________________________________________________________________________________________
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.