Львівська ОДА готує замки Львівщини до передачі Міністерству культури

2065 0
Обвал даху у монастирі капуцинів в Олеську має пришвидшити цей процес.
фото: То є Львів

фото: То є Львів

Як писало Tvoemisto.tv, в Олеську на Львівщині учора, 3 січня, обвалилась частина даху у колишньому монастирі капуцинів, що зараз використовують як фондосховище Олеського замку.

Заступник голови ЛОДА Юрій Холод у коментарі Tvoemisto.tv розповів, що сьогодні на місці обвалу працює комісія.

У пресслужбі Галереї мистецтв Tvoemisto.tv повідомили, що констуркцію накрили плівкою, що б вберегла від затікання на зиму.

«Поточні ремонти ми як галерея маємо можливість і дозвіл проводити, звісно, без змін в архітектурі, конструкціях , естетиці споруди. Таких спроб вберегтися в наших старовинних приміщеннях багато. Це переважно тимчасові або косметичні речі перед капітальними ремонтами чи реставраціями, яких ми поки що не в праві проводити, на жаль», – говорить речник Галереї Василь Мицько.

Наступного тижня, каже Юрій Холод, буде створено комісію, що вирішуватиме питання комплексно – ідеться про можливість обвалу даху і в інших місцях. Комісія має правильно спланувати всі юридичні і фінансові питання, адже фондосховищем користується Львівська національна галерея мистецтв, але перебуває воно на балансі ЛОДА.

Юрій Холод каже, що ЛОДА готова передати замки Львівщини та інші об'єкти, що належать до Галереї, на баланс Міністерства культури.

«Ще Маркіян Мальський направив лист у Міністерство культури, молоді і спорту про те, що ми не проти, а навпаки хочемо передати цю будівлю на баланс їм. Але, враховуючи всі моменти реорганізації в міністерстві, відповіді ще не було. Зараз ми спілкуємося з міністром, щоб цей процес пришвидшити. Думаю, після цього він буде якісніше реагувати», – говорить Юрій Холод.

Читайте також: Олеський замок на Львівщині внесуть до держреєстру пам'яток України

Ідеться і про передачу замків, додає він, що потребують великих фінансових вкладень, яких в обласному бюджеті сьогодні немає.

Щодо планів відновити в ЛОДА управління, що опікуватиметься культурною спадщиною, то, за словами Юрія Холода, почалось його формування.

«Окрім замків, у нас є багато культурної спадщини. І замки, поки не будуть передані, будуть під нашим наглядом – департаменту архітектури. Зараз ми працюємо над тим, щоб сформувати окреме управління по спадщині ЮНЕСКО. У новому році, думаю, будемо мати результати. Процес пішов, ще Маркіян Мальський підписав розпорядження про його створення», – каже заступник голови ЛОДА.

Олександра Бодняк


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!