Львівська статуя Свободи позмагається за грант на реставрацію

2791 0
Львів’яни обрали об’єкт архітектурної спадщини для першочергової реставрації. Упродовж місяця кожен охочий міг проголосувати за одну із шести архітектурних пам’яток Львова, яку відновлять уже найближчим часом – у випадку отримання гранту від Посольського фонду США.
Фото: iloveukraine.com.ua

Фото: iloveukraine.com.ua

До голосування за архітектурні форми можна було долучитись у соціальній мережі Facebook та під час Майстерні міста, заходи якої відбувалися у Львові протягом червня.

Після підрахунку голосів, учасники голосування розмістилися таким чином:

1. Скульптурна група «Ощадність» («Львівська статуя Свободи») на пр. Свободи, 15 (1891 року) – 1449 голосів.

2. Будинок Юзефа Сосновського (1900-1908 рр.) за власним проектом на вул. Чупринки, 50-52 – 947 голосів.

3. Джерело з кам’яними левами на вул. Коперніка – 812 голосів.

4. Вітраж на сходовій клітці будинку (1910-1911 рр.; арх. Баденський) на вул. Герцена, 6 – 275 голосів.

5. Скульптурна група алегорія “Правосуддя” на Палаці Справедливості – 275 голосів.

6. Шість скульптур будинку Ландау (1909 р., арх. В. Подгородецкий), вул. П. Дорошенка, 19 – 258 голосів.

Отже, саме скульптурну групу «Ощадність» буде подано на конкурс на отримання гранту від Посольського фонду США зі збереження культурної спадщини. Результати відбору оголосять наступного року. Цікавим є те, що саме цей об’єкт вже два роки поспіль подавали на щорічний конкурс від Посольства США. Позаминулого року скульптурна композиція вийшла у фінал, проте поступилася дерев’яний церкві Св. Юра в Дрогобичі.

Проведення конкурсу стало можливим завдяки громадським активістам, архітекторам та небайдужим мешканцям – завдяки їм було складено перелік із 30 претендентів на реставрацію. Визначати справді важливі архітектурні форми, які потребують реставрації, допомагали керівник управління охорони навколишнього середовища міськради Лілія Онищенко-Швець та керівник проекту GIZ у Львові Іріс Гляйхманн.

Довідка.

Посольський фонд США  охорони культурної спадщини (AFCP) підтримує  збереження пам'яток культури та традиційних мистецьких форм. З 2001 року фонд надав фінансову підтримку більш як 750 проектам збереження культурних об’єктів у понад 120 країнах.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!