Львівські медики врятували життя чоловіка з рідкісною раковою пухлиною

940 0
Це – рідкісне та маловивчене захворювання ендокринної системи, що трапляється від 2 до 8 разів на 1 мільйон населення.
фото: перше тмо львова

фото: перше тмо львова

Медики відділення онкології та онкохірургії лікарні Святого Пантелеймона у Львові врятували життя 26-річного Дмитра з Кропивницького з рідкісною раковою пухлиною.  Чоловік вів здоровий спосіб життя, займався спортом, але з часом зауважив, що втратив 10 кг. При цьому правий бік його живота асиметрично збільшився. 

Джерело: Перше ТМО Львова

Провівши обстеження, лікарі поставили діагноз: феохромоцитома правої надниркової залози – пухлина клітин мозкової речовини наднирників, що призводить до надлишкової секреції гормонів адреналіну та норадреналіну. Це – рідкісне та маловивчене захворювання ендокринної системи, що трапляється від 2 до 8 разів на 1 мільйон населення. Пухлина діаметром 20 см розташована була в центральних відділах заочеревинного простору живота. Через свої велетенські розміри вона уже розповсюдилась на дванадцятипалу кишку та голівку підшлункової залози, циркулярно охоплювала черевний відділ аорти, а також нижню порожнисту та праву ниркову вену.  

Читайте також: Львівські лікарі врятували 17-річну дівчину, в якої було 90% ураження легень

Після консиліуму спеціалісти прийняли рішення – оперувати в радикальному обсязі. Окрім того, лікарі заздалегідь обговорили з пацієнтом і післяопераційний період: через повне та вимушене видалення підшлункової залози у нього розвинеться цукровий діабет. 

«Онкохірурги виконали комбіноване видалення пухлини з дуоденопанкреатектомією (видаленням підшлункової залози з дванадцятипалою кишкою), резекцією (видаленням частини) аорти та нижньої порожнистої вени, резекцією та реімплантацією правої ниркової вени. Протезування, тобто відновлення кровотоку аорти та нижньої порожнистої вени спеціалісти виконали із застосуванням синтетичних судинних протезів», – йдеться в повідомленні. 

Читайте також: Батьки не здогадувалися про ваду. У Львові прооперували 3-річну дівчинку

Після десятигодинної операції Дмитра перевели до реанімації, де він пробув добу, а вже за 10 днів – поїхав додому. Невдовзі в хлопця прогнозовано розвинувся діабет ІІІ типу. Та, як каже сам Дмитро, почуває себе добре, тому продовжив займатись спортом та навіть працювати фізично на сезонних роботах за кордоном. За результатами останніх контрольних обстежень зауважень до його стану у лікарів немає.

Нагадаємо, у Львові впродовж 30 годин лікарі провели дев'ять трансплантацій органів від посмертних донорів. Більше ніж за добу трансплантологи пересадили два серця, печінку та шість нирок.

Ольга Коваль

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!