Львівську оперу, номіновану на Шевченківську премію, можна переглянути онлайн

960 0
Батьки разом із своїми дітьми мають змогу переглянути онлайн оперу із неймовірними масками та костюмами персонажів, феєрією світла, 3D-анімацією та повітряними гімнастами.
Фото надані Мирославом Отковичем

Фото надані Мирославом Отковичем

Львівська національна опера презентувала відеоверсію вистави для сімейного перегляду «Лис Микита» сучасного українського композитора Івана Небесного за мотивами казки Івана Франка. Про це повідомили в опері.

Вихід відеоверсії вистави присвятили «дню народженню» опери, першій річниці з її світової прем’єри 21 лютого 2020 року на сцені Львівської національної опери. 

Наприкінці 2020 року виставу та її постановників – лібретиста та режисера Василя Вовкуна, композитора Івана Небесного та художницю костюмів Ганну Іпатьєву номінували на здобуття Національної премії України імені Т. Шевченка. Назначимо, що нагородження переможців традиційно відбувається 9 березня, у день народження Тараса Шевченка.

Довідка:

Опера «Лис Микита» була написана Іваном Небесним спеціально на замовлення театру, з ініціативи лібретиста та режисера Василя Вовкуна. Від моменту пропозиції, композитор працював над нею три роки. Оперу постановники рекомендують для сімейного перегляду із дітьми шкільного віку, адже за начебто дитячою казкою та розважальним сюжетом, гумором і пригодами хитрого Лиса, ховаються гострі та завжди актуальні соціальні питання. В оркестрі, поряд із традиційними інструментами, колоритно звучать українські народні – цимбали, бандура, ліра і трембіта. Диригент-постановник опери – американський диригент українського походження Теодор Кучар, диригентка – Ірина Стасишин, хормейстер – Вадим Яценко. Опера містить хореографічні номери і акробатику на повітряних полотнах, хореограф – Марчелло Алджері (Італія). Художника світла для цієї постановки запросили із Литви – це Арвідас Буйнаускас, який зокрема співпрацює з групою «Океан Ельзи». Чи не вперше в українській сучасній опері використані новітні технології 3D-мапінгу, які створили Світлана Рейніш та Юрій Костенко.

 Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!