Львівський активіст домігся скасування регіональної мови на Дніпропетровщині

5375 0
Судовий процес тривав майже три роки.
Фото: Facebook

Фото: Facebook

Суд скасував статус російської мови як регіональної у Дніпропетровській області. Це чудовий результат трьохрічних відстоювань в судах, каже львівський активіст та мово захисник Святослав Літинський. Про це він повідомив у Facebook.

«Нова перемога, яка заряджає! Статус регіональної мови у Дніпропетровській області – скасовано! Майже три роки я звертався спершу до дніпропетровської ОДА, а згодом до прокуратури щодо необхідності скасування регіональної мови. В своїй останній відповіді прокуратура надала мені підтвердження скерування позову в суд», – каже активіст.

25 серпня він дізнався «чудову новину» – суд скасував статус російської мови у Дніпропетровській області.

Читайте також: Львівський активіст домігся скасування регіональної російської мови у Харкові 

Нагадаємо, у серпні 2020 року Святослав Літинський, який міг стати мовним омбудсменом країни, домігся скасування рішення про проголошення в Одесі російської мови як регіональної, яке діяло у місті з 2012-го року. Також у двох райцентрах на Закарпатті у травні цього року скасували статус угорської мови як регіональної. 

Святослав Літинський – львівський громадський діяч, відомий захисник української мови. Він ініціював та виграв багато судових справ щодо використання української мови, зокрема, в маркуванні побутової та електронної техніки та перекладі сайтів. Він також був першим громадянином України, який отримав внутрішній паспорт без російськомовної сторінки.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!