Львівський «Дударик» святкує 50-річчя. Повна програма заходів

2246 0
Капелу «Дударик» заснував у 1971 році провідний український хормейстер Микола Кацал. З того часу капела дала понад 2500 концертів у найпрестижніших концертних залах України і світу.
Фото: Dudaryk Choir

Фото: Dudaryk Choir

Львівська державна академічна хорова капела «Дударик» відзначає цьогоріч ювілей – 50 років від створення. Ювілей капела відзначить мистецьким марафоном.

Програма заходів:

4 жовтня о 19:00 год на сцені театру ім. Марії Заньковецької відбудеться спільний концерт чоловічого складу капели «Дударик» із рок-легендою Тарасом Чубаєм під назвою «Oktoberfest по-львівськи».

На концерті звучатимуть найяскравіші твори з репертуару артистів та шедеври «Повіяв вітер степовий», «Лента за лентою» у нових мистецьких прочитаннях. Також у концерті візьме участь вокальна формація «Дударик FOREVER». Супроводжуватиме подію «Дударик-рок-бенд». 

15 жовтня о 17:00 год на сцені Львівської національної філармонії у розважально-музичній програмі «Два по 50? – Будь ласка!» виступатиме вокальна формація «Дударик-FOREVER» у супроводі естрадного оркестру. Гостями свята буде фольклорний ансамбль «Веселка» (м. Білгород-Дністровський). Солісти - Юрій Йосифович, Олег Лихач та Юрій Шевчук. 

16 жовтня об 11:00 год у Храмі Святого Лазаря відбудеться Поминальна Служба Божа. Її відправлятимуть в пам’ять за «Дудариками-Навіки», серед яких Микола Кацал  фундатор і засновник колективу, Василь Сліпак – всесвітньовідомий оперний співак, отець Андрій Дуда – Герой України, військовий капелан, волонтер і знаний громадський діяч та співаки капели, які не розділять із нами свята тут на землі. По завершенню буде влаштована фотовиставка світлин «Дударик-Навіки».

17 жовтня о 18:00 год у Львівській національній опері капела представить святкову програму «Дударик 50». Ексклюзивними гостями буде «Хорея Козацька», лицарі духу, завзяті дослідники, реконструктори та репрезентанти української музики 17-20 століть, а це пісні світські й козацькі, канти псалми, думи пісні і гімни часів до і пост УНР.

В цьому колективі кожен з музикантів є віртуозом гри на розмаїтих старовинних інструментах. Цього дня можна почути їхнє унікальне сольне звучання, а також творчий симбіоз автентичних барв із чоловічим та хлоп’ячим складом капели. Твори виконуватимуться у супроводі Академічного симфонічного оркестру «INSO-Львів» та солістів Львівської та Київської національної опер Людмили Осташ, Тетяни Вахновської, Романа Трохимука та Сергія Магери.

24 жовтня о 17:00 год у колонному залі ім. М. В. Лисенка Київської національної філармонії у святковій програмі «Дударик 50» виступлять хорова капела «Дударик, Національний академічний симфонічний оркестр України, солісти Львівської та Київської національних опер Людмила Осташ, Тетяна Вахновська, Роман Трохимук, Сергій Магера. В концерті візьме участь «Хорея Козацька». 

Додамо, що капелу «Дударик» заснував у 1971 році провідний український хормейстер Микола Кацал. З того часу «Дударик» підкорив провідні сцени світу. Капела дала понад 2500 концертів у найпрестижніших концертних залах України і світу, серед яких Карнегі Хол, Собор паризької Богоматері, Ванкувер Ейр Плейс, Варшавська філармонія, Палац «Україна», національна опера України, Національна філармонія.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!