До Львова привезли унікальну виставку «Люди Свободи»

2696 0
Сьогодні, 14 вересня, на площі Ринок у Львові презентують проект «Люди Свободи». Львів’янам пропонують переглянути унікальні архівні фото та дізнатися більше про особистостей, які боролися за незалежність України.
фото з виставки у Києві (УНІАН, twitter.com)

фото з виставки у Києві (УНІАН, twitter.com)

«Проект «Люди Свободи» – це не лише виставка. Це також і відеоролики, й інформаційні матеріали. Оскільки цього року ми відзначили 25-річчя Незалежності України, то вирішили обрати 25 персоналій, які боролися за свободу і незалежність у XX столітті. 26-ий – Назар Войтович, наймолодший із Героїв Небесної сотні. Таким чином хотіли продемонструвати, що боротьба продовжується і в наш час», – розповів Tvoemisto.tv  Ярослав Файзулін, один із авторів проекту, співробітник Українського інституту національної пам’яті.

Організатори виставки цілеспрямовано не залучали «мегапостаті»: таких як Михайло Грушевський, Володимир Винниченко, Симон Петлюра, Степан Бандера, Роман Шухевич, які вже є загальновідомими для українців. «Хочемо показати й привернути увагу до, умовно кажучи, діячів «другого ешелону», праця і вклад яких теж є надзвичайно важливими для нашої країни», – пояснив  Ярослав Файзулін.

Читайте також: Унікальні фото радянського Львова вперше покажуть на виставці

У переліку є абсолютно різні особистості за сферами діяльності: і військові діячі, політики, поети, музиканти, підпільники. «Усі вони у різний спосіб боролися за свободу. Хтось – свободу народу, інші – за свободу творчості чи думки, а дехто, зрештою, за саме право лишатися Людиною», – зазначив Ярослав Файзулін.

Однією із «родзинок» проекту є акцент на ілюстративних матеріалах – унікальні фото особистостей. «Вирішили давати менше тексту, не перетворювати виставку на енциклопедію, – розповів він. – Ми намагалися показати їх очі, аби відвідувачі виставки могли дивитися в обличчя цих людей. Адже очі можуть розповісти більше, аніж текст. Зібрані фото – справді унікальні. Їх неможливо знайти в інтернеті, популярних виданнях чи брошурах. Фотокартки найбільше відображають благородність цих людей».

Читайте також: Львів’ян кличуть на виставку про останні роки СРСР у місті

Проект відкриють сьогодні, 14 вересня, о 14.00 годині.
Місце: пл. Ринок, біля Ратуші.

Попередньо узгодили, що виставка триватиме до 19 вересня, однак організатори домовлятимуться, аби продовжити цей термін до кінця місяця.

Усі ілюстративні матеріали можна переглянути за посиланням.

Увесь цикл відеороликів дивіться на YouTube-каналі Українського інституту національної пам'яті.

Підготувала Юлія Сабадишина


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!