На правах реклами

Львів'ян запрошують на унікальний ярмарок органічної продукції

4047 0
14-15 жовтня на території Парку імені Івана Франка проходитиме Ярмарок органічної та натуральної продукції. 30 виробників з різних регіонів України презентуватимуть сертифіковані органічні овочі, яйця, мед, крупи, соки, молоко, сир, ковбасні вироби та регіональну продукцію.

Про Ярмарок

Ярмарок органічної та натуральної продукції відбудеться у Львові вже вшосте. Протягом суботи та неділі, 14 та 15 жовтня з 11.00 до 18.00 у Парку імені Івана Франка можна  буде спробувати органічну продукцію, сертифіковану за європейськими стандартами.

Під час Ярмарку відбуватимуться майстер-класи з сироваріння,  випікання здорового хліба та солодощів, готування ябчанки.

Для дітей працюватиме дитяча зона. Наймолодші відвідувачі зможуть взяти участь у спеціальному квесті “Кожному овочу свій час”  та у тематичній прогулянці “Стежкою смаку”.

Гості Ярмарку також зможуть спробувати вуличну їжу, яку готуватимуть з натуральних та органічних продуктів. А ще  - відвідати спеціальні лекції щодо здорового харчування, унікальних сортів насіння, традицій карпатського молочарства та інших важливих тем.

Однією з головних “фішок” Ярмарку стане презентація Насіннєвої скарбниці України. Унікальна експозиція представить ретельно відібрані, особливі сорти насіння з різних регіонів України.  Це насіння має місцеве походження і є стійким до хвороб. Збір такого насіння є надзвичайно важливим  для збреження біорізноманіття.

Про органічну продукцію в Україні та Європі

Органічну продукцію в Україні сертифікують 17 акредитованих органів з Швейцарії, Франції, Вірменії, Нідерландів, Німеччини, Італії. Усі вони включені до офіційного переліку, затвердженого Комісією Європейського Союзу.  

"У Львові органічну продукцію можна придбати у спеціалізованих магазинах: "Терра Органіка", "Із Села", "Під Кумпелем", "Еко-лавка", а також великих торгівельних мережах МЕТРО, ВАМ, Сільпо. Але майже в жодному  з великих супермаркетів для такої продукції немає окремої полиці. Зазвичай, покупцю потрібен час, щоб знайти органічну продукцію на полицях магазинів та розпізнати її. Вартість цієї продукції на 30-40 % вища за звичайну, але ціну можна коригувати і робити більш лояльною для пересічних громадян. Таку практику використовують у європейських країнах, де є державна підтримка органічного виробництва", - розповіла голова ЛМГО “Екотерра” Наталія Чоловська.

У багатьох європейських країнах існує державна підтримка для таких виробників у вигляді дотацій, які фермер отримує протягом трьох років перехідного періоду та після його закінчення.

Ярмарок проходить за підтримки Львівської обласної державної адміністрації та Львівської міської ради.

Подія відбувається в рамках дворічного проекту "Впровадження  альтернативних методів сталого сільського господарства, формування екологічної громадської думки та громадського руху за збереження та захист місцевих екосистем".

Довідка. Організатор ярмарку - ЛМГО “Екотерра”. Львівська міська громадська організація “Екотерра” об’єднує активних людей, зокрема студентів, аспірантів, малих підприємців, фермерів, які популяризують екологічні підходи у питаннях збереження водних ресурсів, відтворення біорізноманіття,  популяризації сталого господарювання через впровадження та промоцію органічного землеробства. Значна частина  фермерів та виробників, яких ми об’єднуємо, займаються вирощуванням і виробництвом органічної продукції, яка щорічно проходить сертифікацію за європейськими стандартами.

Співорганізатори ярмарку -  Slow Food  (“Слоуфуд”) - міжнародна громадська екогастрономічна організація, яка налічує понад 100 тисяч прихильників в більш ніж 150 країнах світу. Діяльність “Слоуфуд” спрямована на захист біорізноманіття, гастрономічну освіту людей і забезпечення безпосереднього зв'язку між виробниками і кінцевими споживачами продуктів харчування.

Партнерська публікація

 

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!