Львів’ян запрошують на виставку картин найдорожчого українського художника

4602 0
Львів’янам пропонують відвідати виставку робіт Анатолія Криволапа – художника, який очолює рейтинг найуспішніших українських митців.
фото: fakty.ua

фото: fakty.ua

У Національному музеї імені Андрея Шептицького триває виставка «Музейна колекція» Анатолія Криволапа – українського художника, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка. Під час церемонії відкриття митець подарував Львову одну зі своїх картин – роботу «Вечірні рефлекси». Окрім того, для відвідувачів презентували арт-каталог із серії «Музей приватних колекцій» під назвою «Анатолій Криволап. Збірка №1». Це перший в Україні каталог творів одного художника, до якого увійшли 299 робіт тільки із зібрань українських колекціонерів.

«Мистецтво, починаючи з епохи Відродження, завжди базувалося на співпраці між художниками і колекціонерами. Якби не було тих людей, які колекціонували роботи, то більшість художників, які стали знаменитими, не мали б змогу працювати, бо для цього потрібні кошти. В епоху Відродження кожна багата людина мала колекцію, бо це було престижно, і так воно є до цих пір. Виставка «Музейна колекція» є, певною мірою, подякою колекціонерам і намаганням їх об’єднати. Вони можуть бачити колекції один одного, представити їх широкій аудиторії, а в перспективі – мати музей приватних колекцій», – цитують Анатолія Криволапа організатори.

Додамо, Анатолій Криволап очолює рейтинг найуспішніших українських художників. З 2010 по 2015 рік на вітчизняних та міжнародних аукціонах було придбано 18 картин його авторства. Його роботи входять майже у всі зібрання найвідоміших українських колекціонерів сучасного мистецтва. На виставці представлено понад 30 найкращих робіт митця із приватних колекцій та нові твори.

Виставку можна відвідати до 17 жовтня в історичному музейному комплексі Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького за адресою: вул. Драгоманова, 42. Вхід вільний.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!