Львів’янам відповіли, коли у місті запрацює електронний квиток

4470 0
У Львівській міській раді визначилися з приблизною датою, коли в громадському транспорті почне діяти система електронного квитка.

Так, практична реалізація проекту електронного квитка у Львові – до лютого 2018 року. Така офіційна відповідь від начальника управління транспорту та зв’язку Львівської міської ради Віктора Щира на сайті електронний петицій до міськради.

Слід зазначити, що 23 лютого 2016 році на сайті була зареєстрована петиція Анни Ставки «Електронний квиток (e-ticket) у громадському транспорті». В ній авторка зверталась до міських чиновників з проханням запровадити у місті для громадського транспорту електронний квиток за аналогом тих, які працюють в інших містах Європи.

Відповідь на електронну петиція надійшла 16 березня 2016 року. В ній вказано, що ще 1 березня «петицію було винесено на розгляд постійної комісії інженерного господарства, транспорту, зв’язку та житлової політики міської ради. Пропозицію, викладену у петиції, комісією взято до відома». А також те, що ще з 2014 року у ЛМР діє робоча група з питань впровадження системи безготівкової оплати за проїзд у міському пасажирському транспорті. Саме вона спільно з представниками Вінницької міської ради підготували проект Закону «Про внесення змін в Закони України у зв’язку з впровадженням автоматизованої системи оплати проїзду в міському наземному електричному та автомобільному транспорті», яким передбачено внесення змін в ряд Законів України, що дозволять запровадити проект. Однак він тільки перебуває на розгляді у комітетах Верховної Ради.

В цій же відповіді вказані і етапи впровадження електронного квитка у Львові з термінами їх реалізації. Так, до серпня 2016 року має бути проведено конкурс на вибір консультантів проекту та підготовка конкурсної документації для проведення міжнародного тендеру на вибір підприємства, що буде реалізовувати проект. Сам тендер та підписання необхідних документів у міській раді вирішили виконати до січня 2017 року. Тоді ж мають отримати і відповідне фінансування. Мова йде про кредитні кошти. Надати їх попередньо погодився Європейський банк реконструкції та розвитку. Розмір позики складатиме максимум 10 млн євро. 18 березня 2016 року була підписана відповідна угода про наміри між ЛМР та ЄБРР, яка поки не передбачає надання кредитних коштів, адже обсяг та вартість проекту буде точно визначена після проведення передпроектного аналізу. І лише після цього передбачається практична реалізація проекту. Чиновники планують встигнути до лютого 2018 року.

Після реалізації проекту буде отримано можливість запровадження гнучкої тарифної політики та широкого спектру квитків та абонементів. Зокрема, передбачаються наступні види квитків та абонементів:

  • разовий паперовий квиток (70 хвилин поїздки з можливістю безкоштовних пересадок);
  • разовий електронний квиток (з можливістю здійснення протягом 40 хвилин безкоштовних пересадок);
  • короткострокові абонементи – на 1, 2, 3, 5 діб без обмежень числа поїздок;
  • довгострокові абонементи – на 1, 6, 12 місяців з обмеженням кількості поїздок або без обмежень кількості поїздок;
  • різного роду пільгові персоніфіковані абонементи (для безкоштовного користування, для пільгового користування – учні, студенти).

В якості засобів оплати проїзду будуть використовуватись:

  • паперові квитки придбані поза транспортним засобом;
  • безконтактні картки типу MIFARE+;
  • банківські платіжні картки;
  • оплата за допомогою пристроїв, що підтримують технологію NFC;
  • оплата SMS повідомленням.

Підготував Ігор Саджениця


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!