Львів'янка Оксана Линів стане першою жінкою-диригенткою на Байройтському фестивалі

10601 0
Наступного року на всесвітньо відомому Байройтському фестивалі вперше диригуватиме жінка – львів'янка Оксана Линів.
фото Богдана Ємця

фото Богдана Ємця

Наступного року диригенткою на всесвітньо відомому Байройтському фестивалі вперше стане жінка. Як повідомила директорка фестивалю Катаріна Ваґнер, нею стане українка Оксана Линів, пише Deutsche Welle з посиланням на газету Welt.

Читайте також: В Україні я не знала диригенток. Оксана Линів про свій шлях до успіху

Під керівництвом Линів виконають оперу «Летучий голландець». Режисером вистави стане Дмитро Черняков, який також стане дебютантом на Байройтському фестивалі.

Цього року Байройтський фестиваль, на якому виконують твори німецького композитора 19-го століття Ріхарда Ваґнера, вперше в післявоєнній історії скасували через пандемію коронавірусу. Однак наступного року захід має відбутися за всіма необхідними безпековими нормами.

Оксана Линів каже, що є щось особливе в тому, що вона стане першою жінкою, яка диригуватиме у цьому місці з часу заснування Байройтського фестивалю. «Ріхард Вагнер написав для жінок важливі та визначальні ролі у своїх операх та зобразив їх надзвичайно емансипованими. Ось чому, я думаю, він би пишався тим, що майже через 140 років після його смерті жінка вперше втілить в життя його чудову музику», – сказала Оксана Линів.

Читайте також: Оксана Линів: Українська музична освіта значно краща за західноєвропейську

Зазначимо, що Оксана Линів народилася у Бродах на Львівщині в сім'ї музикантів. У 2004-му році Оксана Линів стала фіналісткою Міжнародного диригентського конкурсу імені Ґустава Малера в Німеччині. Тривалий час була помічником диригента Одеської опери. У Баварській державній опері працювала помічником генерального музичного директора цього оперного театру Кирила Петренка кілька сезонів поспіль. Батько диригентки – керівник народної хорової капели «Боян» м. Броди Ярослав Линів.

За підсумками 2015 року Оксану Линів визнали найкращою диригенткою Баварської державної опери у номінації «Класична музика».  Паралельно вона працює як запрошений диригент у різних театрах Європи.

 Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!