Майже у 150 селах Львівщини виявили порушення у питній воді

1055 0
Перевищення нітратів виявили у п’яти районах області.
Фото умовне

Фото умовне

У 147 селах Львівщини виявили перевищення нітратів у питній воді з приватних колодязів. Про це повідомили у пресслужбі у Львівському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Зокрема, за результатами досліджень у Львівському районі мають місце перевищення вмісту нітратів:

  •  громадський каптаж - м. Винники, вул. М. Кипріяна;        

  •  дві громадські криниці - с. Миколаїв, вул. Садова;

  •  громадська криниця біля стадіону -  с. Верхня Білка;

  •  громадська криниця - с. Верхня Білка, вул. Івасюка;

  •  громадський каптаж - с. Соснівка, вул. Стефаника, 26.

Також є окремі приватні садиби, кринична вода яких забруднена нітратами і перевищує норму від 2,2 до 7,06 разів:

  • Львівському районі: смт Брюховичі; смт Новий Яричів; села Оброшине, Старе Село,  Дмитровичі, Басівка; громадська криниця - с. Миколаїв, вул. Дочемінської.

  •   Золочівському районі: смт Красне; с. Бортків.

  • Стрийському районі: села Жирова, Крупське, Устя.

  • Червоноградському районі: села Перемисловичі, Карів, Гоголів.

  • Яворівському районі: м. Судова Вишня; села Малнів, Тишковичі, Гусаків, Шегині, Боляновичі, Черневе, Пнікут, Мазури, Воля Малнівська; громадський колодязь – м. Судова Вишня, вул. Данила Галицького, 2.

«Вода, забруднена нітратами, – надзвичайно небезпечна, насамперед для дитячого організму, з огляду на ризик розвитку водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей, особливо першого року життя, пов’язаний насамперед із недосконалістю ферментних систем організму. При тривалому вживанні забрудненої нітратами води і овочів розвивається хронічна нітратна інтоксикація», – йдеться у повідомленні. 

Медики вказують, що використовувати воду з криниць і каптажів та інших джерел водопостачання, у яких вміст нітратів перевищує нормативні показники – 50 мг/л, категорично заборонено. А кип’ятіння забрудненої нітратами води лише збільшує її токсичність. 

Нагадаємо, у травні на Львівщині провели моніторинг якості поверхневих вод в межах української частини басейну р. Вісла. Деталі дослідженння – за посиланням.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!