Мін'юст дозволив автоматично заарештовувати рахунки будь-яких боржників

5047 0
Такий арешт загрожує всім боржникам, включно з неплатниками аліментів.
Фото: glavcom.ua

Фото: glavcom.ua

Мін'юст розширив процедуру автоматичного арешту рахунків боржників – такий арешт загрожує всім боржникам, включно з неплатниками аліментів. Про це йдеться у наказі міністерства від 23.03.2021 № 1061/5. Про це повідомляє Економічна правда.

Читайте також: Що зміниться у житті львів'ян з 1-го квітня. Головні новації

Арешт рахунків може бути накладено за борги зі сплати тіла кредиту або відсотків за ним, за борги по сплаті аліментів, або несплату штрафів за порушення правил дорожнього руху.

Відповідно до нового порядку, арешт банківських рахунків боржників працюватиме за таким алгоритмом:

  • Виконавець (державний або приватний) за допомогою автоматизованої системи виконавчого провадження (АСВП) створює та надсилає до банків вимогу про отримання інформації стосовно наявності та стану рахунків боржника.
  • Банки не пізніше, ніж за годину робочого часу після отримання вимоги, за допомогою системи автоматизованого арешту коштів, надсилають виконавцю відповідну інформацію.
  • Виконавець за допомогою АСВП створює та надсилає до банків, в яких відкрито рахунки боржника, постанову про арешт коштів.
  • Банки накладають арешт на кошти, що перебувають на рахунках боржника, і повідомляють про це виконавця за допомогою системи автоматизованого арешту.
  • Виконавець за наявності коштів на рахунку боржника за допомогою АСПП створює та надсилає до відповідних банків платіжні вимоги на примусове списання коштів.
  • Банки примусово списують кошти з рахунків боржника та перераховують їх на рахунки органу державної виконавчої служби або приватного виконавця, з яких кошти потрапляють до стягувачів.

 

Нагадаємо, квітень 2021 року обіцяє бути насиченим на нововведення та зміни у різних галузях життя. Тvoemisto.tv підготувало невеликий огляд змін, які можуть бути важливими для вас.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!