Антибіотики з наступного року будуть продавати лише за електронним рецептом

6911 0
Також МОЗ посилює контроль за аптеками і змінює правила відпуску ліків.
ілюстративне фото

ілюстративне фото

З 2021 року деякі ліки, в тому числі антибіотики, будуть продавати за електронним рецептом. Як заявив на брифінгу сьогодні, 22 грудня, міністр охорони здоров’я Максим Степанов, йдеться про інсулін, препарати для імуносупресії та препарати, які містять наркотичні речовини.

«Ми розробляємо зараз модуль, плануємо, що з 1 квітня він почне працювати спочатку з інсулінами, препаратами для імуносупресії та нарковмісними препаратами. Наступним кроком уже будуть антибіотики, які продаватимуться виключно за електронним рецептом»,  каже він.

Також через збільшення самовільного вживання антибіотиків МОЗ посилює контроль за аптеками і змінює правила відпуску ліків. За словами очільника міністерства, Дерлікслужбі надали відповідне доручення щодо контрольних заходів, які вони повинні виконувати.

Читайте також: Чому не варто робити КТ і пити антибіотики при підозрі чи легких проявах Covid-19. Пояснення Уляни Супрун

«Одне із них – паперові рецепти лікаря повинні зберігатися в аптечних закладах протягом одного року, щоб Держлікслужба в будь-який момент могла здійснити перевірку щодо відпустку відповідних антибіотиків», – додає Степанов.

Раніше, міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що в Україні у 5-6 разів зросло споживання антибіотиків деяких груп. За його словами, часто хворі починають приймати антибіотики не за призначенням лікаря, а самостійно, без будь-яких підстав.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!