Для Львова хочуть придбати ще 40 вживаних берлінських трамваїв

5812 0
Зараз Львовом курсує 81 трамвай.
Фото: Данило Васильчак / Львівський електротранспорт / Facebook

Фото: Данило Васильчак / Львівський електротранспорт / Facebook

Для Львова планують придбати ще 40 вживаних трамваїв із Берліна. Про це у коментарі Tvoemisto.tv повідомив заступник керівника департаменту житлового господарства та інфраструктури Андрій Білий.

Читайте також: На маршрути №3 та №8 планують запустити трамваї зі зчепленою системою

Раніше їх купували напряму за домовленістю з комінельним транспортним підприємством Берліна. Тепер же трамваї продаватимуть із аукціону.

«Раніше, коли продавали 120 вживаних трамваїв з Берліна, ми встигли купити лише 30. Вони доступні за вартістю і підходять для Львова. Зараз є ще 40 берлінських трамваїв, але їх наразі не продають. Їх згодом продаватимуть із аукціону і місто готове взяти в цьому участь», – каже він.

Читайте також: У Львові пропонують підвищити вартість проїзду у трамваях і тролейбусах

Зараз вулицями Львова курсує 81 трамвай. За кілька років, за планами міста, їх має бути до 150-ти. Однак, за словами Андрія Білого, ринок старих трамваїв не такий великий, як нових – вживаних на ринку значно менше. Він каже, що за ціною один новий трамвай коштує як 30 вживаних. До прикладу, один трамвай виробництва концерну «Електрон» коштує приблизно мільйон євро.

Нагадаємо, торік Львів придбав 30 уживаних трамваїв із Берліна, які вже курсують на маршрутах №3 та №6. Один берлінський трамвай обійшовся Львову 18 тис. євро. Пізніше з’ясувалось, що двері відкриваються назовні, тому вони не можуть курсувати на маршрутах із підвищеними зупинками, зокрема на маршрутах №2, 7 та 8. Через це прокуратура відкрила провадження. Згодом у місті вирішили визначити єдину висоту для всіх трамвайних платформ.

Ольга Коваль

Новина підготовлена в межах спецпроекту «Рік комфортного пересування». Партнер проекту — компанія EasyPay — найбільший небанківський оператор платіжних та фінансових сервісів в Україні. Свої ідеї та пропозиції для вдосконалення міської мобільності можете надсилати за адресою: Tvoemisto.tv@gmail.com, у темі листа зазначивши «Рік комфортного пересування у Львові». Важливі думки ми опублікуємо на сайті та озвучимо під час експертних дискусій.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!