Фото: Zelenskiy / Official
В Україні запроваджують новий проєкт, спрямований на пошук даних про військовозобов’язаних, які можуть бути мобілізовані. Про це повідомила заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко. За її словами, він дозволить автоматично перевіряти і актуалізовувати дані про призовників, військовозобов’язаних та призовників.
«Дані щодо всіх чоловіків від 16 до 60 буде актуалізовано через реєстри Державної міграційної служби, Мін’юста і Адміністрації Державної прикордонної служби. Це допоможе уникнути ситуацій, коли повістки приходять людям, які померли чи знаходяться за гратами. А також допоможе виправити помилки щодо персональних даних», - зазначила Катерина Черногоренко.
«Це буде виглядати наступним чином: паспорти громадян України, як відомо, видає Держміграційна служба. Відповідно, коли у людини щось змінюється, наприклад, потрапляє за грати, втрачає громадянство або вмирає, найдостовірніша інформація про це є у Державної міграційної служби. Скоріш за все, запроваджений механізм, який дозволить двом реєстрам обмінятись інформацією та уникнути в реєстрі «Оберіг» наявності «мертвих душ», - в коментарі ТСН.ua розповів адвокат Андрій Межирицький, який спеціалізується зокрема і в питаннях мобілізації.
Читайте також: В Україні забронювали від мобілізації майже мільйон людей
Він додав, що реєстри певним чином будуть поєднані для того, щоб працівники ТЦК змогли виявити осіб, яких, наприклад, немає в реєстрі «Оберіг».
«Я так розумію, що буде проведена синхронізація реєстрів. Тобто є два реєстри. Реєстр міграційної служби, куди внесені всі громадяни України за певними ознаками: прізвище, імя, по-батькові, дата народження, серія та номер паспорта, можливо, ідентифікаційний код. І є реєстр «Оберіг». Там теж містяться дані на громадян. Ось ці два реєстри будуть накладені IT-фахівцями один на другий», - сказав Межирицький.
За його словами, після аналізу програма видасть розбіжності про те, що в одному реєстрі інформація є, а в іншому – немає.
«А перелік розбіжностей буде відпрацьований посадовими особами. Остаточне рішення щодо особи теж буде прийматись посадовцями», - пояснив адвокат.
За словами Межирицього, особи щодо яких будуть дані в одному реєстрі, а не буде в іншому, можуть попасти в «червоний» список.
«Працівник ТЦК буде розбиратись, що це за особи, яка інформація є, чи є він на обліку. Буде прийматись рішення про надсилання повістки для явки та уточнення облікових даних. Є випадки, коли в реєстрі «Оберіг» людина значиться, а в реєстрі міграційної служби зазначено, що ця людина вже померла. Відповідальний працівник перевірить це, можливо, надішле запит до реєстру актів цивільного стану», - розповів Межирицький.
___________________________________________________________________________________________________
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.