МОЗ спростило доступ підлітків до вакцинації від Covid-19

803 0
Тепер для того, щоб вакцинувати дитину 12-17 років від коронавірусу, батькам треба просто записати її до пункту чи центру щеплення.
Фото: Reuters

Фото: Reuters

Міністерство охорони здоров’я України скасувало вимогу про обов’язкову наявність усіх рутинних щеплень для вакцинації дітей від 12 років від Covid-19. Про це йдеться у наказі №64 від 13.01.2022.

Як повідомили у пресслужбі МОЗ, відтепер для того, щоб вакцинувати дитину 12-17 років від коронавірусної хвороби, батькам достатньо просто записати її до будь-якого пункту чи центру щеплення. Як вони працюватимуть цього тижня на Львівщині, можна переглянути тут.

Читайте також: Колективний імунітет на Львівщині запрацює, якщо вакцинувати щодня 12 тисяч людей

Із собою треба мати свідоцтво про народження (для дітей 12-13 років) або паспорт та ідентифікаційний код (для дітей 14-17 років) для того, щоб дані про вакцинацію внесли в електронну систему охорони здоров’я. Дітям 12-13 років для щеплення необхідна згода одного з батьків або опікуна. Вони також можуть згенерувати дитячий сертифікат вакцинації. 

Водночас вчасні обов’язкові рутинні щеплення, передбачені Національним календарем, залишають важливими, бо захищає дитину від 10 небезпечних інфекційних хвороб. Так, до 12 років (включно) діти в Україні мають отримати щеплення: 

  • від гепатиту В (три дози, завершений курс вакцинації); 
  • туберкульозу (1 доза, завершений курс);
  • кору, паротиту, краснухи (2 дози, завершений курс);
  • дифтерії, правця (5 доз);
  • кашлюка (4 дози, завершений курс);
  • поліомієліту (5 доз);
  • хіб-інфекція (3 дози, завершений курс).

 

У 14 років потрібно завершити курс вакцинації від поліомієліту (6 доза), а у 16 – зробити щеплення від дифтерії та правця, яке буде потрібно повторювати кожні 10 років. 

Читайте також: «Ми здолали майже 60% шляху в боротьбі з Сovid-19», – епідеміологиня Наталія Виноград

Нагадаємо, 13 жовтня 2021 року МОЗ рекомендувало щепити дітей від 12 років від коронавірусної хвороби вакциною Comirnaty від Pfizer-BioNTech за умови наявності в них усіх обов’язкових рутинних щеплень. Днями завдання підготувати окрему програму виплати 1 тисячі грн у межах програми «єПідтримка» для українських громадян віком 12-18 років поставив президент Зеленський Кабміну. Так, в Україні можуть почати виплату тисячі гривень неповнолітнім, що пройшли повний курс вакцинації від коронавірусу.Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!