
05 березня 2025, 16:03
05 березня 2025, 16:03
Львівська міська рада, Львівська обласна військова адміністрація, Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України, Концерн радіомовлення та Львівська Архиєпархія УГКЦ підписали меморандум про передачу Митрополичих садів і будівлі колишньої бібліотеки Шептицького Церкві. Це має припинити тривалу судову суперечку. Про це повідомляє Львівська міська рада.
Згідно з меморандумом, Львівська міськрада передасть нижню частину садів державі, після чого Концерн радіомовлення відмовиться від користування двома іншими сусідніми ділянками. Тоді Держспецзв’язок передасть бібліотеку Шептицького обласній адміністрації. А вже Львівська обласна державна адміністрація має об'єднати всі ці об’єкти в єдиний комплекс і передати його Церкві.
«Ще за радянської влади Церкву позбавили багатьох її історичних маєтків, зокрема й території Святоюрського комплексу – духовного серця УГКЦ. Після відновлення незалежності України частину майна вдалося повернути, але деякі об'єкти залишалися у користуванні державних структур, які з різних причини не погоджувалися на передачу», — зазначив Євген Бойко.
Читайте також: Держспецзв’язку готовий передати УГКЦ Митрополичі сади
Передачу Митрополичих садів УГКЦ розпочали ще у 1990-х, однак частина залишалася в користуванні державних структур. Відновлення прав на ці об'єкти було предметом судових суперечок понад 5 років.
Нагадаємо, що судові процеси з приводу земельної ділянки тривали з 2020 року, коли з метою захисту інтересів держави позов до Львівської міськради з вимогою скасувати відповідне рішення подав заступник військового прокурора Львівського гарнізону.
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.
Коментарі
Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто залишить свій відгук!
Читайте також
Контент
Рубрики
Розроблено:
Levprograming
За умови повного або часткового використання iнформацiї гіперпосилання на tvoemisto.tv є обов'язковим. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Думка редакцiї може не збiгатися з думкою авторiв.
© 2026 "Твоє місто"




