Київ

На будівництві розв'язки-конюшини на Оболоні монтують прогонові балки

356 0
Загалом на чотирьох прогонах буде змонтовано 72 балки.
Фото: Автомагістраль-Південь

Фото: Автомагістраль-Південь

На Будівництві розв’язки на перетині Богатирської та Полярної в Києві розпочали монтаж прогонових балок. Про це повідомила компанія «Автомагістраль-Південь», яка виконує роботи.

Загалом на чотирьох прогонах буде змонтовано 72 балки. Довжина однієї балки – 31 метр, висота – 1,5 метра. Вага – понад 30 тонн.

Як зазначили будівельники, завдяки і-подібній формі балка важить майже на 10 тонн менше ніж конструкції, які застосовувались у минулому, і при цьому має більшу конструктивну міцність.

На об’єкті працює приблизно 250 співробітників компанії. Понад 40 одиниць техніки. Залучені 6 кранів.

Нагадаємо, у травні «Київавтодор» провів тендер на будівництво багаторівневої розв’язки на перетині вул. Богатирської і Полярної. Вартість робіт була оцінена у 1,315 млрд грн, а в результаті тендеру знизилася до 1,298 млрд грн. (-1,3%).

Втім, на вимогу державної аудиторської служби, яка перевіряла цей тендер, було опубліковано експертний звіт  з якого вдалося дізнатися як технічні деталі проєкту, так і справжню вартість, яка ще до початку будівництва зросла до 1,981 млрд грн.

Згідно з проєктно-кошторисною документацією, на перетині двох магістралей зводять розв’язку типу «неповний листок конюшини». Її проєктна пропускна спроможність – 11 200 авто/годину. Світлофор на перехресті приберуть, що дозволить зменшити затримки на транспортному вузлі.

У рамках реконструкції на перехресті зведуть новий 6-смуговий шляхопровід завдовжки 125 м. Ним здійснюватиметься проїзд із вулиці Полярної до вулиці Героїв Дніпра.

На шляхопроводі виділять смуги для руху громадського транспорту. Також на розв’язці з’являться велодоріжки загальною довжиною близько 2,8 км. Зазначалося, що основний проїзд новим шляхопроводом планують відкрити до кінця цього року.

Додамо, активісти вказують, що розв'язка на Оболоні може стати об'єктом відмивання бюджетних коштів, як це було з Шулявською розв'язкою, на яку витратили щонайменше 2 млрд грн, та вже як десять років не можуть добудувати.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні новини Києва, підписуйтеся на наші Facebook та Telegram.

«Твоє місто. Київ» – сучасне незалежне медіа європейської столиці. Ми пишемо про міську культуру, урбаністику, інфраструктуру, бізнес та людей, які змінюють місто на краще
Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!