На Грибовицькому полігоні розпочинається друга фаза робіт. Що вона передбачає

8515 0
В першій фазі перемістили близько 1 млн м3 сміття.
фото: Твоє місто

фото: Твоє місто

Після завершення першої фази рекультивації Грибовицького полігону тепер переходять до другого етапу. Роботи стартують вже з наступного тижня. Про це розповів директор Львівського комунального підприємства «Зелене місто» Олександр Єгоров на сесії Львівської міської ради.

В рамках першої фази рекультивації:

  • перепрофільовано маси відходів;

  • полігон вирівняно та закрито спеціальним технологічним захисним екраном, що запобігає потраплянню опадів всередину і подальшому утворенню фільтратів;

  • для очищення фільтрату, який накопичився в тілі полігону працює станція очистки полігонного фільтрату за методом зворотного осмосу;

  • очищено та осушено старі відстійники накопиченого фільтрату;

  • споруджено систему дегазації полігону

  • навколо полігону споруджено систему збору дощової та талої води.

Друга фаза передбачає:

  • влаштування шару дренажного покриття на куполі, схилах та терасах полігону;

  • покриття шаром ґрунту для висадження багаторічних трав;

  • висадка багаторічних трав на всій площі полігону, а також на прилеглих порушених землях.

Читайте також: Екскерівника Грибовицького сміттєзвалища засудили за розтрату бюджетних коштів

«В першій фазі переміщено близько 1 млн м3 сміття, прокладено близько 3 км труб, повністю зроблено дегазацію полігону, переміщено 58 тис. м3 забрудненого мулу. Станом на першу фазу завезено 110 тис. м3 чистої землі, якою засипано і фактично ми переходимо в другу фазу, в якій домішуємо ще дренажну систему і 30 см родючого ґрунту. Це дозволить зайти в третю фазу робіт, яка передбачає вже створення зеленої зони і рекреацію», – розповів Олександр Єгоров, директор ЛКП «Зелене місто».

Після завершення всіх робіт полігон трансформується у паркову зону з насадженнями та зеленою територією. 

Нагадаємо, що Львівський полігон твердих побутових відходів (Грибовицьке сміттєзвалище) діяв з 1958 року поблизу села Великі Грибовичі під Львовом. Площа становить понад 38 га. Закрили сміттєзвалище після трагедії 2016 року, тоді на його території спалахнула масштабна пожежа, стався обвал твердих побутових відходів, унаслідок чого під завалами загинули рятувальники. Верховний Суд визнав Львівську міську раду винною у бездіяльності через використання Грибовицького сміттєзвалища, на якому загинули люди.

Тим часом Державна інспекція архітектури та містобудування України видала дозвіл на будівництво сміттєпереробного заводу. Генеральним підрядником спершу став консорціум компаній WTT Netherlands BV – Axis Industries UAB (Нідерланди, Литва), утім у липні 2021-го року його змінили на польську компанію – Control Process S.A, яка запропонувала на тендері вищу ціну з-поміж інших компаній – 37 мільйонів євро. На місці сміттєзвалища планують створити парк.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!