На Грибовицькому сміттєзвалищі укріплюють дамбу з інфільтратами

2554 0
Як повідомили в управлінні з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення львівської міськради, роботи на Грибовицькому сміттєзвалищі з пошуку рятувальників відновили. У той ж час на території продовжуються роботи із укріплення дамби з інфільтратами
фото: strichka.com

фото: strichka.com

Як розповів у коментарі для Tvoemisto.tv Руслан Гречаник, директор департаменту екології та природніх ресурсів львівської обласної адміністрації, відбувся зсув сміття, відповідно об’єм води на сміттєзвалищі став критичний. Ці фактори  - основана причина, чому укріплюють дамбу з інфільтратами.

«Дамба не є пошкоджена. Її просто укріплюють. Я не є екстрасенсом, щоб говорити про можливість її прориву», - розповідає Руслан Гречаник.

За словами директора департаменту, якщо дамбу прорве, то інфільтрати потраплять у поверхневі та грунтові води.

Нині на сміттєзвалищі перебуває 500 рятувальників, частина з них проводять пошуки, а частина укріпляє дамбу. Також на місці працює екологічна інспекція та є безліч спеціалізованої техніки.

Як розповіла Оксана Войцеховська, представниця ГО «Екологія право-людина»,  інфільтратні води сміттєзвалища містять цілий спектр забруднюючих речовин. Цей ж інфільтрат щоденно вивозять у міській колектор на очисні споруди. На вигляд – це чорна рідина.

Читайте також: Львів розглядає два варіанти для вирішення питання зі сміттєзвалищем. Відео

«Якщо дамбу прорве, то інфільтрати потраплять у грунтові води. У такому випадку людям категорично забороняється вживати воду з криниць. Ми не застраховані від того, що цей інфільтрат може поширитись. Звичайно, відбудеться процес розведення, тому він не нестиме таку загрозу, як, безпосередньо, мешканцям, що знаходяться біля Грибовицького сміттєзвалища. Якщо довкола сміттєзвалища є земельні ділянки, то, у випадку прориву, садити сільськогосподарську продукцію не можна», - розповідає Оксана Войцеховська.

За словами Оксани Войцеховської, для мешканців Львова небезпеки  немає. Загрозу інфільтрати можуть становити, якщо вони потраплять до водоносних заборів, а це надто великий кілометраж.

Якщо ж львів'яни користуються водою з власних свердловин, то щоб запобігти забрудненню краще перейти на воду з централізованого постачання. З криниць поблизу сміттєзвалища та свердловин краще не пити воду.

+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!