На Львівщині планують збудувати завод з переробки льону

3125 0
Наразі завод на етапі погодження будівництва.
фото: volynnews.com

фото: volynnews.com

Поблизу села Вербляни Золочівського району ТОВ «Флекс Енерджі» планує збудувати завод з переробки льону.  Він має розташовуватися в урочищі Ясне Болото біля колишньої військової частини. Про це у коментарі Tvoemisto.tv повідомив головний архітектор Буської громади Микола Владика. 

«З’явився інвестор, який звернуся в Буську міську раду з пропозицією розробити детальний план території для наступного будівництва енергетичного об’єкту. Енергетичний об’єкт – це той, що генерує електричну або теплову енергію і продає її», – каже він. 

Читайте також: На Львівському сміттєзаводі працюватимуть понад 100 людей

Після робробки детального плану території з’ясувалося, що це буде не енергетичний об’єкт, а завод з переробки льону. У Буській міськраді у процесі громадського обговорення території представник інвестора пояснив, що планують будівництво заводу, який у процесі переробки буде генерувати енергію і продавати її. 

Зазначимо, спершу громада виступила проти будівництва такого заводу, адже не відомо було, що саме планували. Вважалося, що йдеться про будівництво заводу з переробки. Але, як пізніше зазначив головний архітектор, громада готова ще раз обговорити це будівництво. 

Наразі завод на етапі погодження будівництва. Територія, на якій відводять земельну ділянку, за словами Миколи Владики, розташована не в межах охоронних зон, далеко від населених пунктів, з високими поверхневими водами. 

Читайте також: «Усе не переробимо». Що відомо про сміттєвий завод, який почали будувати у Львові 

«Зараз все на етапі громадського обговорення детального плану території і стратегічно-економічної оцінки. Додам, що якщо міські громади не будуть розвивати промисловість, то вони просто не виживуть», – зазначив головний архітектор.  

Додамо, що у пресслужбі Буської міської громади заявили, що основний вид діяльності заводу – приймання льону-сирцю, його технологічна переробка та відправлення замовникам, які будуть виробляти з сировини екологічні, льняні тканини. Новий завод передбачає створення 80-90 нових робочих місць.

Зазначимо, що ТОВ «Флекс Енерджі», за даними YouControl, спеціалізується на виробництві електроенергії. Засновником і кінцевим бенефіціаром компанії є Андрій Чернецький.   

Софія Шавранська 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!