Фото умовне
Львівщина перша в Україні створила мережу ліцеїв. Загалом буде близько 150 таких ліцеїв, у яких навчатимуться учні 10-х,11-х і 12-х класів з 2027 року. Про це в інтерв'ю «Твоєму місту» повідомив керівник департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска.
«Це була мережа всієї території області за винятком міста Львова. Він також вже подав пропозиції, і на наступну сесію пропонуватимемо загальну мережу профільних та професійних ліцеїв, а також коледжів», – зазначив він.
За його словами, спостерігається гарна тенденція: майже 37% ліцеїв матимуть природничий профіль (фізика, хімія, біологія), математичний і близько 42% гуманітарний.
«Отже, не буде перекосу в бік гуманітарного профілю. Вважаю це наслідком лінощів, тому що гуманітарні предмети легші. Якщо в нас будуть лиш одні гуманітарії, то можна не очікувати технологічної України», – додав Олег Паска.
Читайте також: «Уроки щастя не допоможуть, потрібна народжуваність. Розмова про шкільну освіту
Також до кінця року розроблятимуть інновацію: найкращі ліцеї, які мають певний напрям, зможуть обрати найкращі кафедри для співпраці. Це спонукатиме учнів і вчителів шукати найкращих, а кафедри – боротися за розумних абітурієнтів.
Нагадаємо, що Tvoemisto.tv дізналося, як функціонує перший на Львівщині профільний ліцей у Червонограді, в чому його особливості та чи дозволяє профільне вивчення предметів не ходити до репетиторів під час підготовки до НМТ у матеріалі за посиланням.
Навіщо на Львівщині закривають школи, чому потрібно негайно модернізувати НУШ, як буде організоване навчання в умовах можливих знеструмлень, якими будуть оновлений курс «Захист України» і уроки щастя, розповів у інтерв’ю керівник департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска. Читайте матеріал за посиланням.
___________________________________________________________________________________________________
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.