На Львівщині виставили до почитання частинку пояса Пресвятої Богородиці

5002 0
Реліквія знаходиться у м. Комарно в храмі св. ап. Петра і Павла. Храм відчинений з 8.00 до 19.00 год.
Фото: Парафія св. апостолів Петра і Павла м. Комарно

Фото: Парафія св. апостолів Петра і Павла м. Комарно

У храмі сятих апостолів Петра і Павла, що у місті Комарно, виставили мощовик, у якому зберігається унікальна реліквія – частинка пояса Пресвятої Богородиці. Мешканців області закликають скористатися можливістю поклонитися святині. Про це повідомила парафія св. апостолів Петра і Павла.

Храм відчинений з 8.00 до 19.00 год.

Довідка про історію пояса Пресвятої Богородиці

Згідно з церковного передання, після успіння тіло Пречистої разом з душею взяте до Неба. Тож замість мощей Церква вшановує її ризи або пояс. Свято Покладення Чесного Пояса встановили ще в 12-му столітті й Церква вшановує його до сьогодні.

Передання також свідчить, що Пресвята Богородиця сама виплела свій пояс із верблюжої шерсті та передала його апостолу Томі, коли возносилася на Небеса. Пояс переховували інші учні після мученицької смерті святого апостола Томи, а тоді поклали його в одній з церков у Константинополі – там же, де появилася Божа Мати, тримаючи Свій Омофор над народом Константинополя у 9-му столітті (звідси бере також початок і свято Покрови).

Це – перше покладення чесного пояса відбулося у час правління імператора Аркадія (395-408 рр.), який привіз пояс до Константинополя із Єрусалиму. А його дочка сховала пояс у золотому кивоті в церкві Пресвятої Богородиці. Там він зберігався 5 століть.

Друге покладення чесного пояса відбулося в Константинополі через 500 років. Тоді Константинополь очолював імператор Лев Мудрий (або Філософ, 886-911 рр.). Його дружина Зоя була опанована злим духом, який її сильно мучив. У видінні, посланому їй Господом, вона дізналася, що зможе видужати, коли на неї покладуть пояс Пресвятої Богородиці. Тоді всі почали шукати його і знайшли в кивоті церкви Пресвятої Богородиці. Правлячий Патріарх поклав пояс на імператрицю і цієї ж миті вона видужала. Із вдячності Богові за це чудо зцілення вона оздобила пояс золотими нитками і положили його назад у кивот та закрила. Як пам’ять про цю подію у Церкві встановили свято покладення пояса Пресвятої Богородиці

У 14-му столітті імператор Іван Катакузінос передав пояс до монастиря Ватопедського на святій Горі Афон. На даний час пояс поділений на три частини, одна з яких зберігається у тому монастирі, друга – в монастирі в Трірі (Німеччина), а остання – в Грузії.

 

+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!