На Львівщині за 1,5 млн грн відреставрували металевий пам’ятник-хрест

3147 0
Пам’ятка відновлюється вперше з часу її спорудження.
Фото пам’ятного хреста Маркіяну Шашкевичу

Фото пам’ятного хреста Маркіяну Шашкевичу

У селі Підлисся на Золочівщині завершується реставрація пам’ятного хреста Маркіяну Шашкевичу. Загальна вартість робіт становить близько півтора мільйона гривень. Пам’ятка відновлюється вперше з часу її спорудження.

Джерело: Департамент архітектури та містобудування Львівської ОДА 

Відновлювати пам’ятку почали у 2021 році, коли відзначали 210-ту річницю від дня народження Маркіяна Шашкевича. Тоді з обласного бюджету виділили більше 800 тисяч гривень. Після чого виготовили проєктно-кошторисну документацію й отримали всі необхідні дозволи для початку реставраційних робіт. Упродовж року вдалося майже повністю відновити кам’яний постамент пам’ятника та розпочати реставрацію металевого хреста. Цьогоріч, аби закінчити роботи на об’єкті, в бюджеті області передбачили ще 600 тисяч гривень. Наразі залишилося завершити роботи із встановлення блискавкозахисту.  Додамо, виконавцем ремонтно-реставраційних робіт на монументі є ТОВ «Креативна фабрика «Вікторія».

Читайте також: На Львівщині на реставрацію найдавнішої дерев'яної церкви цього року виділили 100 тисяч грн

Нагадаємо, Маркіян Шашкевич – видатний український релігійний і культурно-громадський діяч, провідний член «Руської трійці», один із авторів першого україномовного альманаху «Русалка Дністровая», поет, письменник, священик УГКЦ. Пам’ятний хрест на його честь встановили на Білій Горі поблизу села Підлисся, що є малою батьківщиною отця-просвітителя, у 1911 році, до 100-ліття з дня народження. Автором монументу став відомий львівський архітектор Олександр Лушпинський. Пам’ятка є яскравим зразком українського архітектурного модерну. Поруч розташований також музей-садиба родини Шашкевичів.

________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!