На Львівщині зруйнували кінотеатр із мозаїкою Володимира Патика

3673 0
Мозаїка носила український національно-патріотичний характер.
фото богдана зятика

фото богдана зятика

У Новому Роздолі, що на Львівщині, знесли кінотеатр 1985 року, на фасаді якого була мозаїка авторства Володимира Патика. Про це на своїй сторінці у Фейсбуку повідомив викладач Академії мистецтв, а також член львівського осередку Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Богдан Зятик.

На мозаїці були зображені кінотвори Олександра Довженка та інтер’єрний розпис авторства Володимира та Остапа Патиків. 

«Очевидно, що знову ні будівля, ні панно не мали статусу пам'ятки. Чому вона не була включена до реєстру? Також мозаїка точно не підлягала під дію закону про декомунізацію, оскільки не несла жодної тоталітарної символіки. Натомість навпаки носила український національно-патріотичний характер – це видно як в назві, що є цитатою зі слів Кобзаря, так і синьо-жовтими кольорами, так і національними строями та символами України», – йдеться в повідомленні.

Богдан Затик закликає владу, зокрема звертається до голови ЛОДА Маркіяна Мальського, притягнути винних до відповідальності та не допустити знищення українського мистецтва в майбутньому.

Додамо, що колишній кінотеатр «Україна» у Новому Роздолі продали Олексію Жуку у 2017 році за 3,7 млн грн. Будівля довгий час пустувала та не працювала. Власник земельної ділянки навколо кінотеатру, який отримав її в оренду на 10 років, збирається збудувати тут торгово-розважальний центр.

Фото зі сторінки Богдана Зятика / ФейсбукЧитайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!